Tag : Панчо

Магазин Магазин слајдер Сцена

Естрадата заборавена, Панчо од ДНК прашува: Дали и кога ќе се вратат концертите, претставите, фестивалите?

Васко Спасоски
И додека дел од економијата почнува да се враќа во нормала, во нашата земја музичарите, уметниците и сите оние кои живеат од и за публиката,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ДНК со нова песна: Во спотот глумат Заев, Мицкоски, Боки 13, Вучиќ, Есма, Тоше, Кире, Лила и уште десетина други (ВИДЕО)

Слободен печат
За некого овие денови на карантин и изолација се денови за седење дома и уживање, но ова не важи и за момците од ДНК кои...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Панчо од ДНК вели дека ја научил лекцијата од коронавирусот: Да помогнеме на секого, а да не очекуваме ништо за возврат!

Васко Спасоски
Пандемијата на коронавирусот го промени животот на целата наша планета и поради тоа повеќето од нас сме веќе со недели или месеци затворени во своите...
Магазин Сцена

Ниту родените деца не би го препознале: Панчо од ДНК се направи „тасма“ (ФОТО)

Васко Спасоски
Дефинитивно по завршувањето на пандемијата на коронавирусот, најмногу работа ќе имаат берберите и фризерите.  Но, има и такви кои се решаваат на самопотстрижување во домашни...
Еспресо Шоу биз

Панчо и Андреј од ДНК снимија спот, а во него Миа Костова во када (ВИДЕО)

Слободен печат
ДНК имаат нова песна. Станува збор за темата со наслов „Ние“, која стандардно излегува во исто време со спот. „Ние“ е со потписот на веќе...
Еспресо Шоу биз

Панчо и Андреј од ДНК во песок до уши! (ФОТО)

Слободен печат
Познатите аренби-изведувачи, Панчо и Андреј од ДНК веќе неколку дена во Анталија – Турција го снимаат најновиот видеоспот за новата песна која треба да излезе...
Еспресо Шоу биз

Вака се сака другар: Панчо отпатува дури во Неапол да го бодри Елиф Елмас (ФОТО)

Васко Спасоски
Велат дека другарите се и во добро и во лошо секогаш заедно. За среќа аренби-артистот Панчо од ДНК овој пат беше на гости во Неапол...