Tag : Панчо

Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО | „За најдобриот диџеј“: Несторовски и Трајковски му подарија дресови на Панчо!

Васко Спасоски
Познатиот музичар и диџеј, Панчо од ДНК вчера на социјалните мрежи се пофали дека добил дури три дреса од македонските репрезентативци Илија Нестеровски и Александар...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Несекојдневен потег: Панчо од ДНК ги истетовира презимињата на фудбалерите кои не однесоа на ЕП!

Слободен Печат
Познатиот музичар и диџеј Панчо од дуото ДНК уште еднаш на несекојдневен начин покажа колку му значи историскиот пласман на нашата фудбалска репрезентација на ЕП...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Панчо од ДНК по пласманот на фудбалерите на ЕП: Плачам, ми го исполнивте детскиот сон!

Слободен печат
Еден од најверните навивачи на македонските фудбалски репрезентативци вчера во историската победа над репрезентацијата над Грузија и пласман на Европското првенство во фудбал, беше еден...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Панчо од ДНК „удри“ по владата: Срам и арам да ви е, македонските артисти ги множите со нула! (ФОТО)

Васко Спасоски
Владата донесе одлука со која се забрануваат настапите на музичарите, пејачите и диџеите во сите кафулиња, дискотеки и концертни сали во нашата земја, поради зголемниот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Јутјуберот Стефан Лазаров го нападна Панчо од ДНК: Ќе го викам Самчо, дека е сам, никој не го сака! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Вистинска војна се случува на социјалните мрежи, откако вчеравчер младиот јутјубер Стефан Лазаров се „закачи“ со познатиот музичар и диџеј Панчо од ДНК. Наводно, како...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Антониа Гиговска со контра-став од нејзиниот колега Панчо: Го сакам моето тело и сега и кога ќе ослабам! (ФОТО)

Слободен печат
Панчо од ДНК направи вистински хаос на социјалните мрежи, бидејќи напиша статус во кој ги искара девојките во Охрид кои носат танга-бикини, а се подебели...
Жена Магазин Магазин слајдер Сцена

ВРИЈАТ социјалните мрежи: Панчо од ДНК од Охрид порача „Лепотици, не секој газ е наменет за танга по плажа“ (ФОТО)

Слободен печат.
Владимир Блажев (познат како Панчо од дуото ДНК и диџеј Шорти) овој викенд имаше свој настап на плажите во Охрид. Сепак, она што ги разбранува...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Што е заедничко помеѓу Перо Антиќ и Панчо Шорти? (ФОТО)

Васко Спасоски
Сте се запрашале ли некогаш што е заедничко помеѓу поранешната НБА ѕвезда Перо Антиќ и познатиот музичар Панчо од „ДНК“? Сигурно сега многумина од вас...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Естрадата заборавена, Панчо од ДНК прашува: Дали и кога ќе се вратат концертите, претставите, фестивалите?

Васко Спасоски
И додека дел од економијата почнува да се враќа во нормала, во нашата земја музичарите, уметниците и сите оние кои живеат од и за публиката,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ДНК со нова песна: Во спотот глумат Заев, Мицкоски, Боки 13, Вучиќ, Есма, Тоше, Кире, Лила и уште десетина други (ВИДЕО)

Слободен печат
За некого овие денови на карантин и изолација се денови за седење дома и уживање, но ова не важи и за момците од ДНК кои...