• џеј

ВИДЕО | Панчо се прости од Џеј: Кога другарите ме тераа да пеам, секогаш го бирав него и „Недеља“!

Ретко имаме прилика да го видиме познатиот музичар Панчо од дуото ДНК да пее туѓи песни, меѓутоа вчеравечер преку социјалните мрежи на најоргинален начин се прости од починатиот српски пејач Џеј Рамадановски. Имено, нашиот познат музичар на својот профил на Инстаграм сподели видео на кое ја изведува една од најпознатите песни на Џеј – „Недеља“. …

ВИДЕО | Панчо се прости од Џеј: Кога другарите ме тераа да пеам, секогаш го бирав него и „Недеља“! Read More »