ВИДЕО | „Одличен за мојата кукла Барби“: Нарачала фустан преку интернет, а тоа што пристигнало е неверојатно

Фото: Принтскрин/ТикТок

Купувањето на интернет може да биде полн погодок. Неколку кликови се потребни за посакуваниот артикал да биде на вашата адреса, но неретко се случува дека ваквото купување може да биде голема грешка и да предизвика општа смеа.

Тиктокерката Луси Мекнил нарачала фустан преку интернет, но кога парчето дошло на нејзината адреса, таа сфатила дека фустанот може да го облече само на нејзината Барби кукла.

@lucymcneillx♬ original sound – Niana Guerrero


Објавата е прегледана повеќе од милион пати, а многумина коментираа:

„Ова е толку смешно, совршено за твојата Барби кукла“.

Жената се заинатила и го растегнала фустанот и „успеала некако“ да влезе во него, но сепак тоа не личело на ништо, па така таа нагласи дека никогаш не би го носела тој фустан во јавност.

Видео на денот