6.8 C
Скопје

ВИДЕО: Навивачите победија, Челси се повлекува од Суперлигата

Англиските медиуми објави дека тимот од Лондон ја подготвува документацијата за повлекување од Суперлигата.

Овој потег на челниците на Челси доаѓа по протестот на навивачите на „сините“ кои го окупираа „Стемфорд бриџ“ за да го изразат своето незадоволство од тоа што нивниот клуб е еден од основачите на Суперлигата.


Додека медиумите известуваа за протестите пред стадионот и на кои легендарниот голман Петр Чех се обиде да ги смири навивачите за да може фудбалерите да влезат на стадионот за да се подготвуваат за вечерашниот натпревар против Брајтон во рамки на Премиер лигата, стигна ШОКАНТНА ВЕСТ:
„Челси ја подготвува документацијата со која ќе побара излегување од европската Суперлига“, пренесе Би-Би-Си, а потоа и сите останати медиуми.

Според дел од англиските медиуми, истиот потег ќе го повлече и Манчестер сити.

Уште еден англиски клуб се двоуми околу Суперлигата, битката за милијардите може да се префрли во судовите

Низ целиот свет умираат луѓе од коронавирус, а тие зборуваат за 100, 150 милиони евра

Почнаа проблемите, две екипи се повлекуваат од Суперлигата?!

УЕФА во контранапад, со шест милијарди евра ја гаси Суперлигата?!

Поврзани вести

Кои се најпознатите прекари на фудбалерите: Трактор, психо, пирана, пират….

Слободен печат

Челси му се реваншира на Лестер за поразот во ФА Купот и го остави да виси за ЛШ

Слободен печат

Црвена звезда на чекор до титулата во АБА лигата, неверојатен натпревар во Белград

Слободен печат

Официјално: Бензема по шест години повторно во француската репрезентација

Слободен печат

ЕСПН ќе снима документарец за најомилениот кошаркар во НБА, „џинот“ Бобан Марјановиќ

Слободен печат

ВИДЕО: Голчиштето на Кавани недоволно за победа на Јунајтед, нов триумф за Алиоски и Лидс

Слободен печат

Остави Коментар