18 C
Скопје

Низ целиот свет умираат луѓе од коронавирус, а тие зборуваат за 100, 150 милиони евра

Фудбалерот на Аталанта, Робин Госенс им се приклучи на критичарите на Суперлигата, но прита германскиот репрезентативец ги „закопа“ 12. клубови кои го формираа новото натпреварување.
– Низ целиот свет луѓето умираат од коронавирусот, а на нив им се малку пари, зборуваат за 100 или 150 милиони евра. Мораме да се запрашаме дали е тоа етички. Тажно е сè да се врти исклучиво околу парите. Штетата ќе биде многу голема, но се надевам дека навивачите ќе се побунат против ова, а јас ќе бидам меѓу нив – вели Госенс кој додава:

– Можноста некој аутсајдер да освои нешто е основата на фудбалот. Доколку ја направат Суперлигата во која Арсенал и Тотенхем влегуваат без никакви спортски заслуги, фудбалот ќе ја загуби суштината. Се надевам дека сите сфаќаат оти ова ќе го промени фудбалот кој повеќе нема да биде ист.

Поврзани вести

ВИДЕО: Супер гол на Андонова против Еспањол и го прослави во стилот на Роналдо!

Слободен печат

ВИДЕО: Пандев стартер на „Луиџи Ферарис“, Сасуоло е пред Рома!

Слободен печат

Георгиевски: Одиме во Токио, живеам за олимписки медал!

Слободен печат

РФМ: Начевски за зборовите „ќе те колам“ доби дисциплинска санкција!

Слободен печат

Кубанецот Табоада е нов ракометар на Е. Пелистер

Слободен печат

Дали Тотенхем ќе ја прифати понудата од Манчестер јунајтед за Кејн?

Слободен печат

Остави Коментар