9 C
Скопје

ВИДЕО: МЗТ Скопје Аеродром непријатно изненаден во Бања Лука!

Едно егал полувреме, првото, и очајно одиграно второ полувреме за МЗТ Скопје на вториот меч од вториот кој деновиве се игра во Бања Лука, а е дел од АБА 2 лигата.

Оние слабости кои момците од Аеродром ги „најавија“ на претходната средба, во која едвај беше совладан Хелиос, во 40.минути од дуелот со Слобода од Ужице сега излегоа на површина. Особено тоа се однесува за второто полувреме во кое нашиот претставник остана без вистински одговор.

Аеродромци загубија денеска од Слобода Ужице со резултат 67:81, за македонската екипа најрасположени беа Гравет забележа 24 поени, седум асистенции и шест скока и Олуџоби со 19 поени и седум скока.

На спротивната страна за српскиот тим доминираше Степановиќ со 20 поени (шест скока), следен од Илиќ со 19 поени (пет скока).

Прочитајте и...  Познат распоредот за третиот дел од сезоната во ПМФЛ: Вардар во првите две кола против Шкупи и Шкендија

Третиот последен меч во Бања Лука, МЗТ ќе го има против Студентски центар од Подгорица. Овој натпревар е закажан за 24 јануари (недела) од 21.00 часот.

Поврзани вести

Филиповски повеќе не е тренер Партизан

Слободен печат

АТП му честита на Новак со фотографија од него и сопругата во кревет

Слободен печат

Тошевски два месеци во аут, го пропушта турнирот на младата репрезентација во Анталија

Слободен печат

Спасителот на Барселона подготвува удар на Реал и Перез, им краде две засилувања

Слободен печат

Европските медиуми го одбележаа историскиот успех на Ѓоковиќ, признание дојде и од Швајцарците

Слободен печат

Познати датумите кога ќе играат Вардар и Веспрем во осминафиналето на ЛШ

Слободен печат

Остави Коментар