17.8 C
Скопје

Tag : МЗТ Скопје Аеродром

Кошарка Слајдер Спорт

Шампионски „грми“ во Аеродром, играчите славеа со „Фемили“!

Слободен печат
МЗТ Скопје Аеродром го слави осмиот шампионски трофеј во првенството, а големиот успех играчите веднаш по мечот го споделија со верните навивачи, „Фемили“ кои ја...
Кошарка Спорт

МЗТ Скопје Аеродром ја слави осмата шампионска титула

Слободен печат
Денеска „металците“ славеа и во третиот натпревар од финалниот плеј-оф во најдобрата македонска кошаркарска лига, во СЦ „Јане Сандански“ го совладаа Еуро Никел 2005 со...
Кошарка Спорт

МЗТ Скопје со прва „меч-топка“ за нова шампионска титула

Слободен печат
Денеска од 17.30 часот во СЦ „Јане Сандански“ ќе се игра третиот натпревар од финалната плеј-оф серијата во најдобриот македонски шампионат помеѓу МЗТ Скопје Аеродром...
Кошарка Спорт

МЗТ Скопје ќе атакува на осмиот, а Еуро Никел 2005 на четвртиот шампионски трофеј

Слободен печат
Во 29 финале екипата од Аеродром влегува со многу повеќе трофеи, но тоа во серијата која стартува денеска, не мора ништо да значи. Oд 19.00...
Кошарка Спорт

Пелистер елиминиран, МЗТ Скопје ќе атакува на осмата титула

Слободен печат
„Металците“ беа подобри од битолчани и во СЦ „Јане Сандански“ со резултат 89:78 и со конечни 2:0 успешно ја завршија полуфиналната плеј-оф серија. Досега МЗТ...
Кошарка Спорт

Прва лига, плеј-оф: Еуро Никел 2005 ќе се бори за шампионскиот пехар!

Слободен печат
Во дополнителните пет минути, кавадарчани беа по втор пат подобри од Работнички (88:87, 74:74), конечни 2:0 во полуфиналната плеј-оф серија во македонската Прва кошаркарска лига....
Кошарка Спорт

Плеј-оф, полуфинале: „Брејк“ на МЗТ Скопје Аеродром во Битола!

Слободен печат
МЗТ Скопје Аеродром направи голем огромен чекор на патот кон учество во уште една финална серија од плеј-офот во најдобрата македонска лига. Против „дебитантот“ во...
Кошарка Спорт

МЗТ Скопје Аеродром е последниот учесник во полуфиналето

Слободен печат
„Аеродромци“ беа блиску пред елиминација, но успеаја да надополнат минус од 10 поени за три минути, и во продолжение да го совладаат Куманово 2009 (94:93).....
Кошарка Спорт

Радуловиќ: Задоволството ги покрива сите нервози и стресови

Слободен печат
МЗТ Скопје по десетти пат триумфира во кошаркарскиот Куп на Македонија кој од годинава го носи името на легендарниот Благоја Гергиевски – Буштур, а тренерот...
Кошарка Спорт

Куп: Работнички ќе игра во финалето против МЗТ Скопје Аеродром

Слободен печат
Во својот 15 настап во полуфиналето од Купот на Македонија, тимот од „Градски парк“ беше подобар од Еуро Никел 2005 (85:79). Екипата на Работнички ќе...