Tag : МЗТ Скопје Аеродром

Кошарка Спорт

МЗТ Скпопје Аеродром ја засили бековската позиција со Хасани Гравет

Слободен печат
Американскиот кошаркар Хасани Гравет (24 год, 188 см) е најновото засилување на МЗТ Скопје Аеродром за новата сезона, откако денеска стави потпис на едногодишен договор...
Кошарка Спорт

МЗТ и Работнички ќе почекаат на календарот во АБА2 лигата

Слободен печат
Почетокот на АБА лигата, соглсно со тоа и на АБА 2 натпреварувањето, е поместен за почетокот на октомври, одлучено е на Собранието на регионалната лига....
Кошарка Спорт

Олуџоби останува во МЗТ Скопје и наредната сезона

Слободен печат
Американецот Феми Олуџоби (24 год, 206 см) и во наредната сезона ќе го носи дресот на МЗТ Скопје Аеродром, откако денеска потпиша нов едногодишен договор...
Кошарка Спорт

Мекиќ повторно во дресот на МЗТ Скопје Аеродром

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец Адем Мекиќ (24 год, 197 см), во следната сезона ќе го носи дресот на МЗТ Скопје, откако денеска потпиша едногодишен договор со актуелниот...
Кошарка Спорт

Од МЗТ се пресели во редовите на Галатасарај

Слободен печат
Галатасарај го засили својот состав со 20-годишниот турски центар Рагип Берке Атар (210 см.) Минатата сезона играше за МЗТ Скопје во македонската Прва лига, а...
Кошарка Спорт

Работнички во АБА2 лигата, МЗТ чека на Приморска

Слободен печат
Регионалното кошаркарско натпреварување официјално објави кои екипи ќе играат во следната натпреварувачка сезона 2020/21. Врз основа на резултатите во националните првенства, во сезоната 2020/21 во...
Кошарка Спорт

Активности во МЗТ Скопје: Засилен тренерскиот тим со Радуловиќ, потпишани договори со Маслинко и Бакоч

Слободен печат
Македонскиот кошаркарски репрезентативец Андреј Маслинко и следната сезона ќе го носи дресот на МЗТ Скопје Аеродром, откако потпиша едногодишен договор со „металците“. За 23-годишниот крилен...
Кошарка Спорт

Стојановски уште две години во МЗТ Скопје

Слободен печат
Дамјан Стојановски се обврза да го носи „сино-белиот“ дрес и во следните две години. На тој начин и официјално популарните „штркови“ почнаа со формирање на...
Кошарка Спорт

Тренерот и капитенот остануваат верни на МЗТ Скопје, нови договори за Кочов и Стојановски

Слободен печат
Екипата на МЗТ Скопје Аеродром и следната сезона од клупата ќе биде предводена од досегашниот тренер Ѓорѓи Кочов, додека капитен и понатаму ќе биде репрезентативецот...
Кошарка Спорт

МЗТ Скопје на чекор до АБА Лига: Приморска не доби лиценца во Словенија

Слободен печат
МЗТ Скопје е на само еден чекор од повторно играње во најквалитетното регионално кошаркарско натпреварување, АБА лигата, откако словенечката екипа Приморска остана без лиценца за...