10 C
Скопје

Tag : бања лука

Вести Регион

Сатлер: Се залагам за намалување на меѓународното присуство во БиХ

Слободен печат
Шефот на делегацијата на ЕУ во БиХ Јохан Сатлер денеска во Бања Лука  изјави дека ќе се залага за намалување на меѓународното присуство во БиХ,...
Вести Регион

Босанската полиција уапси фалсификатор на ПЦР тестови

Слободен печат
Полицијата го уапсила Томислав П. од Бањалука поради фалсификување на документи, за кои во текот на истрагата е утврдено дека фалсигикувал ПЦР тестови, училишни дипломи...
Вести Регион Слајдер

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Шокантна снимка од ликвидацијата за новогодишната ноќ во Бања Лука

Слободен печат
На социјалните мрежи се појави вознемирувачка снимка од убиството на Душко Савановиќ од Бањалука, кое се случи во селото Трн на 31 декември минатата година,...
Вести Регион

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Свирепо убиство на новогодишната ноќ

Илинка Иљоска
Босанската јавност сè уште е во шок откако на социјалните мрежи се појави видео со вознемирувачка содржина од новогодишната ноќ. На снимката се гледа моментот...
Вести Регион Слајдер

Девет години затвор доби поранешен министер за образование обвинет за педофилија

И.И.
Ненад Сузиќ (71), поранешен министер за образование на Република Српска и редовен професор на Универзитетот во Бања Лука, беше осуден од Окружниот суд во Бања...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: МЗТ Скопје Аеродром непријатно изненаден во Бања Лука!

Слободен печат
Едно егал полувреме, првото, и очајно одиграно второ полувреме за МЗТ Скопје на вториот меч од вториот кој деновиве се игра во Бања Лука, а...
Кошарка Спорт

АБА2 лига: Слобода Ужице е наредниот противник на МЗТ Скопје

Слободен печат
Откако ја запишаа и четвртата победа сезонава во АБА2-лигата против Хелиос (70:69), денеска МЗТ Скопје Аеродром ќе го одигра и вториот натпревар од вториот „балон“...
Кошарка Спорт

АБА 2 лига: Победнички старт на МЗТ Скопје во Бања Лука

Слободен печат
„Металците“ успешно го започнаа вториот турнир од АБА 2 лигата кој се одржува во Бања Лука, вечерва триумфираа против словенечкиот Хелиос со резултат 69:70. За...
Вести Кошарка Спорт

Поради двајца позитивни кошаркари на ковид-19: Работнички не отпатува во Бања Лука на турнир во АБА 2 лигата

Слободен печат
Кошаркарите на Работнички не отпатуваа во Бања Лука на вториот турнир во АБА 2 лигата што почнува во понеделник (18 јануари). Причина се двајцата позитивни...
Вести Регион

Лекарите од Бања Лука маките си ги кажаа преку оваа невообичаена новогодишна елка

И.И.
Незадоволните работници на Институтот за физикална медицина „Д-р Мирослав Зотовиќ“ во Бања Лука минатиот викенд закачија „транспаренти“ на елката која е поставена во сала за...