6 C
Скопје

Tag : слобода ужице

Кошарка Спорт

ВИДЕО: Работнички на „крилјата“ на Младеновски и Торнтон ја преслуша Слобода!

Слободен печат
Работнички денеска беше подобар од тимот од Слобода Ужице (87:77), но не „побегна“ од баражот, и дуелите со екипата на Сутјеска од Никшиќ во рамките...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: МЗТ Скопје Аеродром непријатно изненаден во Бања Лука!

Слободен печат
Едно егал полувреме, првото, и очајно одиграно второ полувреме за МЗТ Скопје на вториот меч од вториот кој деновиве се игра во Бања Лука, а...
Кошарка Спорт

АБА2 лига: Слобода Ужице е наредниот противник на МЗТ Скопје

Слободен печат
Откако ја запишаа и четвртата победа сезонава во АБА2-лигата против Хелиос (70:69), денеска МЗТ Скопје Аеродром ќе го одигра и вториот натпревар од вториот „балон“...
Кошарка Спорт

АБА 2 лига: Победнички старт на МЗТ Скопје во Бања Лука

Слободен печат
„Металците“ успешно го започнаа вториот турнир од АБА 2 лигата кој се одржува во Бања Лука, вечерва триумфираа против словенечкиот Хелиос со резултат 69:70. За...