29 C
Скопје

ВИДЕО: Избегната трагедија на тениски меч во Гран Канарија!

Малку недостасуваше да дојде до трагедија на тенискиот турнир „Гран Канарија 2“ во текот на мечот помеѓу Никола Милојевиќ (Србија) и Едуардо Лобато (Шпанија).

Во еден момент од дуелот главниот судија требаше да ја погледне трагата на која удри топчето.

И додека тој проверуваше, силен ветер ја сруши целата конструкција и столот на кој седеше, и сè започна да паѓа врз едно од децата одговорни за собирање на топчињата.

Младото лице имаше среќа што навреме го забележа падот на столот, се фрли и избегна сериозни повреди.

На крајот мечот го доби Лобато кој триумфираше со резултат 2:0 во сетови 7:5 и 6:3.

Поврзани вести

Фудбалерките во Холандија може да играат за аматерски машки екипи

Слободен печат

„Марка“: Пандев е лидерот, Македонија како „Пепелашка“ на Европското првенство

Слободен печат

ВИДЕО: Ѓоковиќ лут кон главниот судија, уште колку сакаш да се игра?

Слободен печат

Спортските натпревари и понатаму ќе се организираат без присуство на публика

Слободен печат

Братска љубов: Шалке и Вардар заедно испаднаа, заедно посилни ќе се вратат!

Слободен печат

Ѓоковиќ брутално искрен: Доаѓаат промени, младите ќе ме симнат од тронот

Слободен печат

Остави Коментар