10 C
Скопје

Tag : гран канарија

Останатo Спорт

ВИДЕО: Избегната трагедија на тениски меч во Гран Канарија!

Слободен печат
Малку недостасуваше да дојде до трагедија на тенискиот турнир „Гран Канарија 2“ во текот на мечот помеѓу Никола Милојевиќ (Србија) и Едуардо Лобато (Шпанија). Во...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Симиќ и Барселона успешни во јуниорската Евролига!

Слободен печат
Македонија одново има свој претставник во најсилното натпреварување на Стариот континент – Евролигата. Во јуниорското издание Теодор Симиќ почна да го презентира сиот свој потенцијал...
Кошарка Спорт

Вајли поради коронавирусот привремено раскинува со Гран Канарија!

Слободен печат
Американското крило пред извесно време доби македонско државјанство и се стекна со право на настап за нашата најдобра репрезентација. Џејкоб Вајли требаше да дебитира во...
Кошарка Спорт

Гран Канарија немоќна пред фантастичниот Димитријевиќ! (ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска во рамките од шестото коло во најсилната шпанска кошаркарска лига составот на Хувентуд Бадалона со резултат 68:79 славеше на гостувањето кај Гран Канарија, иако...
Вести Свет

Шпанија: Голем пожар на островот Гран Канарија

Слободен печат
Околу 1.000 луѓе се спречени да се вратат во своите домови на шпанскиот остров Гран Канарија, откако неколку места беа евакуирани поради голем шумски пожар...