9 C
Скопје

ВИДЕО: Им нема крај на ужасите во Бахреин, нов сериозен инцидент!

Големата награда на Бахреин во Формула 1 шампионатот сезонава ќе остане во сеќавање поради големите и сериозни инциденти на патеката.

Трката ја обележа Роман Грожан кој удри во ѕид, по што изби голем пожар, а возачот избегна голема трагедија завршувајќи со изгореници.

ВИДЕО: Страшна несреќа на трката во Бахреин, Грожан се здоби со изгореници!

Се чекаше час и половина за „рестарт“, а потоа се случи нова сериозна несреќа.

Дани Квјат (кого го обвинија и за инцидентот на Грожан) на една од кривините удри во Ленс Строл, по што се преврте болидот на „Рејсинг поинт“.

Канаѓанецот, не чекајќи помош, некако успеа да излезе од болидот и за среќа помина многу подобро од Грожан.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Шок за „армејците“, Барса пресилна за Црвена звезда!

Поврзани вести

Енис Барди на терените во „Ла Лига“ после скоро три месеци!

Слободен печат

СП: Ремизираа Шведска и Словенија, пеколна борба за четвртфинале

Слободен печат

ВИДЕО: Шок за „армејците“, Барса пресилна за Црвена звезда!

Слободен печат

Љафтов: Со успехот ќе придонесеме за афирмирање на одбојката, но и целокупно на спортот во Македонија!

Ракометен скандал на СП: Нè гледаа како вирус, како животни, тоа е расизам!

Слободен печат

ВИДЕО: Фантастичен Македонецот, Тричковски со хет-трик за 22 минути игра!

Слободен печат

Остави Коментар