ВИДЕО: Чурлинов со првите минути сезонава во Бундеслигата!

Во рамките од петтото коло во најсилното германско првенство денеска ремизираа Штутгарт и Келн (1:1).

Уште во првата минута поведоа домаќините со голот на Мангала после асистенцијата на Калајџиќ, а израмнија гостите од пенал во 23 минута, прецизен од белата точка беше Андерсон.

Вечерва младиот македонски репрезентативец Дарко Чурлинов ги имаше првите минути сезонава во Бундеслигата за екипата на Штутгарт.

Нашиот играч при резултат 1:1 настапи од 74 минута како замена за австрискиот интернационалец Калајџиќ.

Наредниот меч фудбалерите предводени од тренерот Матарацо ќе го имаат на 30 октомври на гостински терен против составот на Шалке 04.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Џејмс со луда тројки го сруши Реал, пораз на Црвена звезда во Евролигата

Поврзани вести

Лига на Европа: Наполи победи и за Диего (ВИДЕО)

Слободен печат

Барселона без милост кон Кил, Митревски и Порто минимално С

Слободен печат

ВИДЕО: Џејмс со луда тројки го сруши Реал, пораз на Црвена звезда во Евролигата

Слободен печат

ВИДЕО: Солзи на „Сан Паоло“, сите фудбалери на Наполи излегоа дресови со бројот 10

Слободен печат

Најинтересните изјави на Марадона: Кој танцува со својата сестра, зашто Роналдо продава шампон за коса…

Слободен печат

Лига на Европа: Адеми со Динамо и Црвена звезда пред пласман во нокаут фазата 

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanianBulgarian