Tag : шалке 04

Спорт Фудбал

Играчите на Шалке тренираат, социјално дистанцирани! (ВИДЕО)

Слободен печат
Фудбалскиот клуб на Шалке им се врати на тренинзите во својот комплекс, но под прилично ригорозни мерки на безбедност. Германскиот фудбал е моментно суспендиран до...
Спорт Фудбал

Жоел Матип продолжува со Ливерпул!

Слободен печат
Сега неговиот престој во клубот е загарантирано до летото 2021 година. Матип (28) се пресели во Ливерпул во 2016 година, откако му истече договорот со...