Жоел Матип продолжува со Ливерпул! - Слободен печат

Жоел Матип продолжува со Ливерпул!

Сега неговиот престој во клубот е загарантирано до летото 2021 година. Матип (28) се пресели во Ливерпул во 2016 година, откако му истече договорот со Шалке 04.

Со Ливерпул ја освои Лигата на шампионите и го освои Суперкупот на УЕФА. Минатата сезона, кога Џо Гомез и Дејан Ловрен се повредија, Матип одлично функционираше како партнер на Вирџил ван Дијк во центарот на одбраната.

Ливерпул одлучи да ја продолжи соработката со одбранбениот играч Жоел Матип, објави „Дејли Мејл”. Од почетокот на новата сезона, тој играше во три натпревари во Премиер лигата и постигна еден гол.

Клубот од „Мерсисајд” се очекува наскоро да ги продолжи договорите и на Џејмс Милнер и Жоржињо Вајналдум.

Прочитај повеќе

Барнли го понижи Јунајтед, Тотенхем и Мурињо конечно победата (ВИДЕО)

Слободен печат

Јувентус без мака ја реши Рома (ВИДЕО)

Слободен печат

„Пандевци“ се засилија со Цикарски

Слободен печат

МОРБИДНИ ПОРАКИ ЗА МИХАЈЛОВИЌ: Заслужуваш да имаш канцер

Слободен печат

НЕВЕРОЈАТНИ БРОЈКИ: Во 2019 година потрошени неверојатни 7.3 милијарди долари за трансфери

Слободен печат

Зашто најдобриот фудбалер на светот да оди на позајмица?

Слободен печат

Остави Коментар

two × two =

Прочитај повеќе

Европското ватерполо ќе добие нов владетел, Србија елиминирана

Слободен печат

Норвешка ја избра Хрватска, Словенија во полуфиналето против Шпанија

Слободен печат

Лампард е разочаран од голманот кој е платен 80 милиони евра

Слободен печат

Платини му се врати на фудбалот

Слободен печат

Карачиќ ја торпедира „Фуријата“, но Хрватска остана на второто место

Слободен печат

Федерер: Ми одговараат експресни победи

Слободен печат