Tag : дејли мејл

Магазин Магазин слајдер Сцена

Меган Маркл ја изгуби првата рунда од правната битка: Ќе мора да плати 87.000 долари оштета

Слободен печат
Меган Маркл ќе мора да му плати 87.000 долари отштета на „Mail on Sunday“ за судските трошоци од спорот во мај, во текот на кој...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Меган и Хари ќе ги бојкотираат британските таблоиди Дејли мејл, Дејли мирор, Сан и Дејли експрес: Комуникација само преку адвокат!

Слободен печат
Принцот Хари и Меган Маркл преку соопштение ги известиле своите фанови, следбеници и медиумите дека донеле одлука отсега па натаму да не комуницираат и да...
Спорт Фудбал

Македонија и Косово ќе играат годинава пред празни трибини!?

Слободен печат
Како што пренесува британскиот „Дејли Мејл“, бараж средбите за учество на Европското првенство кое е презакажано за наредното лето 2021, ќе се одржат годинава во...
Спорт Фудбал

Клоп повторно ќе соработува со Обамејанг!?

Слободен печат
Според „Дејли Мејл,“ екипите на Манчестер јунајтед, Барселона и ПСЖ покажуваат интерес за услугите на интернационалецот од Габон. Освен тие, како што пренесуваат британските медиуми,...
Спорт Фудбал

Се јави голманот на Милан: Луѓе, не сте свесни колку е лоша состојбата тука

Слободен печат
Со речиси 25.000 заразени лица и 1809 починати лица, Италија по Кина е државата која е највеќе погодена од коронавирусот. Фудбалската Серија А е суспендирана...
Спорт Фудбал

Манчестер јунајтед го продава Погба за „само“ 50 милион фунти?

Слободен печат
Манчестер јунајтед би можел да биде принуден да го продаде Пол Погба наредното лето и тоа само за 50 милиони фунти, пренесува „Дејли Мејл“. Главен...
Спорт Фудбал

Солскјер: Пол Погба не е играч на Рајола!

Слободен печат
Денеска нови шпекулации околу иднината на францускиот репрезентативец кој повторно се поврзува со трансфер во редовите на Јувентус. Пол Погба би можел во текот на...
Спорт Фудбал

Оптимизам на „Етихад“: Не си одат главните ѕвезди, и Гвардиола останува!

Слободен печат
Во Англија и натаму се коментира одлуката на УЕФА да го казни Манчестер Сити со забрана за настап во УЕФА натпреварувањата на две години. Потсенглискиот...
Спорт Фудбал

Бруно Фернандеш доаѓа во Манчестер јунајтед! (ФОТО)

Слободен печат
Фудбалскиот клуб на Манчестер јунајтед испрати нова понуда и е блиску да го комплетира трансферот на играчот од средниот ред кој досега ги бранеше боите...
Спорт Фудбал

Алегри замена за Солскјер во Манчестер јунајтед!?

Слободен печат
Како што пренесува британскиот „Дејли Мејл“, Масимилијано Алегри би можел да седне на клупата на „црвените ѓаволи“, доколку Оле Гунар Солскјер има намера да си...