ВИДЕО: Ардијан Аземи го доби медалот на ЕП во бокс

Македонскиот репрезентативец Ардијан Аземи денеска го доби бронзениот медал на Европското првенство за младинци во Будва, на церемонијата на доделување на медалите гостин на ЕУБЦ и на шампионатот беше претседателот на Боксерската федерација, г-дин Примислав Димовски кој додели дел од признанијата на медалистите во категоријата 91 килограм.

 

За Македонија ова е прв медал во младинска конкуренција по 1995 година, последен пат до медал на континенталниот шампионат стигна Примислав Димовски кој исто така освои бронза на ЕП во Турција.

Прочитајте и...  Лејкерси имаат пеколен план, идното лето доаѓа Јанис

Поврзани вести

Саутемптон ја испушти победата против Вулверхемптон

Слободен печат

Лејкерси имаат пеколен план, идното лето доаѓа Јанис

Слободен печат

ВИДЕО: Сите одбрани на Митревски со кои ги излуде ракометарите на Спортинг

Слободен печат

Гвардиола ја означи првата мета во преодниот рок, и не е Меси

Слободен печат

Двојаковски нов кошаркар на Академија ФМП

Слободен печат

Борусија Дортмунд конечно открива колку изнесува откупната клаузула за Халанд

Слободен печат

Остави Коментар