Tag : Ардијан Аземи

Останатo Спорт

ВИДЕО: Ардијан Аземи го доби медалот на ЕП во бокс

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец Ардијан Аземи денеска го доби бронзениот медал на Европското првенство за младинци во Будва, на церемонијата на доделување на медалите гостин на ЕУБЦ...
Останатo Спорт

Аземи „бронзен“ на Европското првенство во Будва!

Слободен печат
Денеска македонскиот репрезентативец во бокс, во полуфиналето Ардијан Аземи во категоријата до 91 килограм ги одмери силите против Русинот Владислав Комаров. Нашиот натпреварувач во една...
Останатo Спорт

ВИДЕО: Нашиот боксер Аземи обезбеди најмалку бронза на ЕП во Будва!

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец Ардијан Аземи обезбеди најмалку бронзен медал на младинското Европско првенство во бокс кое се одржува во Будва (Црна Гора). Нашиот боксер дојде до...
Останатo Спорт

Триумф на Аземи во првото коло на ЕП во Будва

Слободен печат
Македонскиот младински репрезентативец во бокс, Ардијан Аземи, со победа ги започна настапите на Европското првенство во Будва. Аземи во категоријата 91 килограм со едногласна одлука...
Останатo Спорт

Боксерот Аземи победник на меѓународниот турнир во Приштина

Слободен печат
Боксерот на Шкупи и член на македонската репрезентација, Ардијан Аземи триумфираше на меѓународниот турнир „Лах Нимани“ во Приштина, Косово. На еднодневниот турнир со скратена програма,...
Останатo Спорт

Боксерите со три медали се вратија од турнирот во Врбас

Слободен печат
Македонските боксери остварија одличен резултат на Националниото куп во Врбас во кадетска конкуренција, освојувајќи три медали, по еден златен, сребрен и бронзен. Златниот медал го...
Останатo Спорт

Македонија со тројца боксери на турнир во Врбас

Слободен печат
Кадетската репрезентација на Македонија ќе настапи со тројца боксери на националниот Куп во Врбас,  турнир со меѓународен карактер од А категоријата. Македонија ќе ја претставуваат...