Tag : европско првенство во бокс

Останатo Спорт

ВИДЕО: Ардијан Аземи го доби медалот на ЕП во бокс

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец Ардијан Аземи денеска го доби бронзениот медал на Европското првенство за младинци во Будва, на церемонијата на доделување на медалите гостин на ЕУБЦ...
Останатo Спорт

Триумф на Аземи во првото коло на ЕП во Будва

Слободен печат
Македонскиот младински репрезентативец во бокс, Ардијан Аземи, со победа ги започна настапите на Европското првенство во Будва. Аземи во категоријата 91 килограм со едногласна одлука...