„Ве сакаме во ЕУ“: Фон дер Лајен твитна на македонски јазик

Урсула фон дер Лајен / Фото: "Слободен печат" - Драган Митрески

„Иднината на вашата земја е во Европската Унија, а Европа не е цела без Северна Македонија. Ве сакаме во ЕУ! Ви благодарам.“, објави на својот налог на Твитер претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен.

Таа објави и снимка од дел од нејзиното денешно обраќање во македонското Собрание, на седницата на која се разгледуваше Информацијата околу францускиот предлог за почеток на пристапните преговори на земјава со ЕУ.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот