Вардар се збогуваше со ракометарите кои си заминуваат (ВИДЕО) – Слободен печат
РакометСпорт

Вардар се збогуваше со ракометарите кои си заминуваат (ВИДЕО)

Европскиот шампион Вардар преку специјално видео се збогува со ракометарите кои си заминуваат, а заедно со нив и тренерот Парондо.

Вардар ја освои европската титула, втора во својата клупска историја, веќе се шпекулираат нови засилувања за наредната сезона, а познато е официјално кои ќе си одат летово.

Голманот Милосављев се сели во редовите на Фуксе Берлин, потоа Мораеш оди во Веспрем, Карачиќ во Келце, а Калараш е промовиран во Мотор Запорожје.

За Војводиќ се вели дека оди во романската Баја Маре, а Русинот Кисељев се враќа дома во Чеховски Медведи.

– Ви благодариме Дејан Милосављев, Рожерио Мораеш, Глеб Калараш, Игор Карачиќ, Димитри Кисељев, Јања Војводиќ и Роберто Парондо.

Заедно се радувавме на одлични моменти, трофеи и титули. Ги освоивте нашите срца. Уживајте во шампионскиот успех.

СРЕЌНО! – стои во пораката на РК Вардар.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close