Tag : карачиќ

Ракомет Спорт

Асистенцијата на Карачиќ до Стоилов е најатрактивната во ЛШ (ВИДЕО)

Слободен печат
Карачиќ воедно на Ф4 во Келн беше прогласен за најкорисен играч, МВП на завршниот турнир. Луцидната асистенција до Стојанче Стоилов за време на финалето во...
Ракомет Спорт

Карачиќ: Ни ветија, уште ги чекаме парите!

Слободен печат
Карачиќ ја освои и втората титула со Вардар во Лигата на шампионите, но воедно не заборава дека не бил за џабе сиот тој друг и...
Ракомет Спорт

Руски „бомбардер“ го менува Карачиќ во Вардар!?

Коминовски Фидан
Македонскиот и европски шампион има обврска да наоѓа замени за оние што си заминаа од клубот на крајот од сезоната. Познато е тоа дека Писонеро...
Ракомет Спорт

Вардар се збогуваше со ракометарите кои си заминуваат (ВИДЕО)

Вардар ја освои европската титула, втора во својата клупска историја, веќе се шпекулираат нови засилувања за наредната сезона, а познато е официјално кои ќе си...