1 C
Скопје

Асистенцијата на Карачиќ до Стоилов е најатрактивната во ЛШ (ВИДЕО)

Карачиќ воедно на Ф4 во Келн беше прогласен за најкорисен играч, МВП на завршниот турнир.

Луцидната асистенција до Стојанче Стоилов за време на финалето во ЕХФ Лигата на шампионите помеѓу Вардар и Веспрем е прогласена за најдобра измината сезона.

Мајсторски успеа да ја измами одбраната, топката стигна до капитенот кој немилосрдно погоди.

Токму овој таа асистенција е на врвот на најатрактивни за измината сезона 2018/2019 во ЛШ која заврши со втора титула за црвено-црните.

На видеото можете да ја погледнете фантастична асистенција на Карачиќ до капитенот Стоилов која беше избрана за најатрактивна ланската сезона.

Потсетување дека од наредната сезона дека Хрватот ќе ги брани боите на полскиот Келце.

Прочитајте и...  Де Лаурентис бара да се одложи дербито меѓу Јуве и Наполи!

Поврзани вести

ВИДЕО: Кој може да го запре Сити, „граѓаните“ сè поблиску до светскиот рекорд!

Слободен печат

ВИДЕО: „Старата дама“ ја продолжи шампионската трка со миланските ривали!

Слободен печат

Лига Европа: Еурофарм Пелистер во осминафиналето против Магдебург

Слободен печат

Де Лаурентис бара да се одложи дербито меѓу Јуве и Наполи!

Слободен печат

Дупјачанец: Жалам што не победивме, заморот во овој момент е оправдан!

Слободен печат

Лига Европа: Металург во последните секунди до реми со Адемар Леон!

Слободен печат

Остави Коментар