Tag : стоилов

Ракомет Спорт

Асистенцијата на Карачиќ до Стоилов е најатрактивната во ЛШ (ВИДЕО)

Слободен печат
Карачиќ воедно на Ф4 во Келн беше прогласен за најкорисен играч, МВП на завршниот турнир. Луцидната асистенција до Стојанче Стоилов за време на финалето во...
Ракомет Спорт

Проблемите со коленото се минато за Стоилов (ФОТО)

Слободен печат
Неколку дена по операцијата, капитенот на македонскиот и европски шампион Вардар, Стоилов на денешниот контролен преглед откри дека се чувствува одлично. Воедно репрезентативниот пивот е...
Ракомет Спорт

Брестовац со три промени, Крстевски замена за Стоилов

Коминовски Фидан
Во неделниот натпревар селекцијата на Македонија ќе настапи со три промени во однос на претходниот дуел одигран против Турција во Ескишехир. На местото на Стојанче...
Ракомет Спорт

Стоилов успешно опериран, ќе ја пропушти Грција

Слободен печат
Стоилов подолг период имаше проблеми со менискусот на коленото и сега му следува период на рехабилитација за македонскиот репрезентативец. Како што информира „Спортмедиа“, Стоилов беше...
Вести Македонија

ЛАЖНИ ВЕСТИ ЗА ЛАЖЕН ПАТРИОТИЗАМ: Стоилов не го откачи Шилегов, ниту пак признанието од Владата остана на „Илинденска“

Ана Анастасовска
Со радоста за ракометарите на Вардар, дојдоа и бројните лажни вести со кои се билда лажниот национализам. Деновиве, а особено вчера сме сведоци на купишта...
Ракомет Спорт

Стоилов го поправи спикерот: Мојата земја е Република Македонија!

Слободен печат
На стандардната прес-конференцијата по завршувањето на финалето меѓу Вардар и Веспрем покрај тренерот на екипата, Роберто Парондо, присуствуваше и капитенот на „црвено-црните“, Стојанче Стоилов. Во...