ракометари Archives - Слободен печат

Tag : ракометари

Ракомет Спорт

Хрватските ракометари пречекани од 10.000 навивачи во Загреб (ВИДЕО)

Слободен печат
Околу 10.000 фанови се собраа на плоштадот „Бан Јелачиќ“ за да ги поздрават ракометарите на Хрватска кои го освоија сребрениот медал на Европското првенство. Во...
Ракомет Спорт

РФМ ја исплати премијата за пласманот на ЕП 2020

Слободен печат
Премија која е исплатена на сениорите од страна на првите луѓе на Ракометната федерација на Македонија. По претходно донесена одлука на Управниот Одбор, исплатени се...
Ракомет Спорт

Кои ќе ни бидат ривали на ЕУРО 2020?

Ќе има шест групи од по четири репрезентации во Грац, Виена, Трондхајм (две групи), Малме и Гетеборг. Првопласираните две од секоја група од прелиминарната фаза...
Ракомет Спорт

Брестовац со три промени, Крстевски замена за Стоилов

Коминовски Фидан
Во неделниот натпревар селекцијата на Македонија ќе настапи со три промени во однос на претходниот дуел одигран против Турција во Ескишехир. На местото на Стојанче...
Ракомет Спорт

НА ДЕНЕШЕН ДЕН: Ги „прегазивме“ Грците, нека биде така и в недела!

Коминовски Фидан
Дуелот е закажан за в недела од 18.00 часот во салата „Парк“ во Струмица, се очекуваат полни трибини, максимална поддршка и секако со голема надеж...
Ракомет Спорт

Вардар се збогуваше со ракометарите кои си заминуваат (ВИДЕО)

Вардар ја освои европската титула, втора во својата клупска историја, веќе се шпекулираат нови засилувања за наредната сезона, а познато е официјално кои ќе си...
Вести Македонија

ЛАЖНИ ВЕСТИ ЗА ЛАЖЕН ПАТРИОТИЗАМ: Стоилов не го откачи Шилегов, ниту пак признанието од Владата остана на „Илинденска“

Ана Анастасовска
Со радоста за ракометарите на Вардар, дојдоа и бројните лажни вести со кои се билда лажниот национализам. Деновиве, а особено вчера сме сведоци на купишта...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Град Скопје ги награди ракометарите на Вардар со чек од шест милиони денари!

Слободен печат
Градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов и претседателката на Советот Љубица Јанчева денеска се сретнаа со ракометарите на РК „Вардар” и на престедателот на клубот...
Вести Македонија

Претседателот Пендаровски ги пречека ракометните шампиони

Слободен печат
Претседателот Стево Пендаровски ги пречека ракометарите на Вардар во претседателската вила на Водно „Ги пречекавме европските шампиони, нашите спортски херои од RK Vardar! Момци, честитки...
Вести Македонија

Шилегов: Ракометарите на Вардар во 20.30 часот ќе слетаат во Скопје

Слободен печат
Градоначалникот на град Скопје, Петре Шилегов, преку својот профил на Фејсбук објави кога точно ќе слетаат македонските ракометни херои во Скопје. Како што пишува Шилегов,...