Tag : Парондо

Ракомет Спорт

Вардар се збогуваше со ракометарите кои си заминуваат (ВИДЕО)

Вардар ја освои европската титула, втора во својата клупска историја, веќе се шпекулираат нови засилувања за наредната сезона, а познато е официјално кои ќе си...
Ракомет Спорт

Парондо е нов селектор на Египет

Слободен печат
Актуелниот тренер на Вардар, Роберто Гарсија Парондо, е промовиран за нов селектор на ракометната репрезентација на Египет. Тој доаѓа на местото на Тони Херона, кој...