Вардар дури осми фаворит за освојување на титулата во ЛШ!

Светските обложувалници непосредно пред почетокот на новата сезона во машката ракометна Лига на шампионите го предвидуваат шампионот. Букмејкерите сметаат дека Барселона во сезоната 2020/21 има најголеми шанси да дојде до тронот.

На Ф4 турнирот следната година според обложувалниците би требало да се најдат уште ПСЖ, Кил и Веспрем, токму истит екипи кои кон крајот на годинава (28-29 декември) ќе играат во Келн за трофејот за сезоната 2019/20.

фото: принтскрин/oddschecker.com

Вардар 1961 кој и натаму е актуелен европски шампион е рангиран дури на осмата позиција, а пред „црвено-црните“ се наоѓаат уште Кјелце, Фленсбург и Пик Сегед.

Зад играчите на тренерот Стевче Алушовски се Нант на Кирил Лазаров и Порто на Никола Митревски, потоа Алборг, Мешков Брест, Целје, ППД Загреб, Елверум и Мотор.

Прочитајте и...  Драма на Ролан Гарос, Бертенс заврши во количка, противничката и порача е*и се

Првиот меч Вардар 1961 ќе го има утре, в среда (16 септември) со почеток од 18.45 часот во Белорусија против Мешков Брест.

Прочитај повеќе

Нема приоритети кај Клоп : Сакаме да освоиме се

Слободен печат

Ролан Гарос: Ѓоковиќ ексресно за 83. минути обезбеди пласман во третото коло

Слободен печат

Серија А: Одложен натпреварот помеѓу Џенова и Торино!

Слободен печат

Изненадување на „Ролан Гарос“, елиминирана втората носителка! (ВИДЕО)

Слободен печат

Дест е новиот играч на Барса со клаузула од 400 милиони евра! (ВИДЕО)

Слободен печат

Виз Ер Скопскиот маратон ќе се одржи со посебни протоколи за ковид-19

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ѓоковиќ или Надал, кој има поголеми шанси да го освои „Ролан Гарос“?

Слободен печат

На денешен ден Ибрагимов го донесе првиот олимписки медал за Македонија! (ВИДЕО)

Слободен печат

Велкоски против Селтик за влез во групите на Лига Европа

Слободен печат

Доколку не успее со Санчо, Манчестер јунајтед има четири алтернативи!

Слободен печат

ЕХФ: Металург и Еурофарм Пелистер во петок ќе ги дознаат ривалите!

Слободен печат

Мејведер во ринг против Нурмагомедов, тоа би била најскапата борба во историјата!

Слободен печат