Tag : обложувалници

Вести Македонија

АСОМ: Да се носи маска и да се држи растојание од два метри во обложувалниците

Слободен печат
Асоцијацијата на спортски обложуваници апелира до играчите и во најава на есенски бран на вирусот да се почитуваат мерките за лична заштита при доаѓање во...
Ракомет Спорт

Вардар дури осми фаворит за освојување на титулата во ЛШ!

Слободен печат
Светските обложувалници непосредно пред почетокот на новата сезона во машката ракометна Лига на шампионите го предвидуваат шампионот. Букмејкерите сметаат дека Барселона во сезоната 2020/21 има...
Вести Регион Слајдер

Коцката е фрлена: Албанија ги враќа казината во центарот на Тирана

Слободен печат
Албанската Влада одлучи повторно да ги врати игрите на среќа во Тирана од каде ги дислоцира на нејзината перифирија пред две години. Во Службен весник е...
Спорт Фудбал

Лампард сака титула, но според обложувалниците Челси нема да биде шампион! (ФОТО)

Слободен печат
Челси беше многу активен на фудбалскиот пазар, сопственикот на овој лондонски клуб Роман Абрамович ангажираше атрактивни играчи за 200 милиони фунти. Лондонските „сини“ минатата сезона...
Спорт Фудбал

Обложувалниците го предвидуваат новиот клуб на Меси!

Слободен печат
Аргентинецот наводно денеска изјавил дека сака да го раскине договорот со Барселона и да го напушти клубот, иако на „Камп Ноу“ веруваат дека тоа нема...
Спорт Фудбал

Која екипа има најголеми шанси да ја освои Лига Европа? (ФОТО)

Слободен печат
Во вторникот ги дознавме полуфиналните двојки во фудбалската Лига Европа за сезоната 2019/20, Интер-Шахтјор Доњецк и Манчестер јунајтед-Севиља. Во последните четвртфинални средби на завршниот турнир...
Спорт Фудбал

Екипите од Манчестер фаворити во ЛШ и Лига Европа (ФОТО)

Слободен печат
Светските обложувалници со големо внимание ги следи возбудувањата оваа сезона во фудбалската Лига на шампионите и Лига Европа. Веќе познати се четвртфиналните двојки во двете...
Спорт Фудбал

Голем удар за шпанските екипи, стоп за обложувалниците

Слободен печат
Шпанските власти одлучија да ги прописите за рекламирање на компаните кои работат со обложување и на екипите од Ла Лига им е забрането да имаат...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Како изгледаше првиот работен ден во „Рамстор мол“, автошколите и обложувалниците (ФОТО+ВИДЕО)

Михаило Донев
По „Веро центар“ од денеска со работа започна и „Рамстор мол“, додека утре се очекува да се отвори „Сити мол“, но и „Капитол мол“. Покрај...
Забава Магазин Магазин слајдер

Руски обложувалници заработуваат од коронавирусот: Се обложуваат кога ќе снема квасец и тоалетна хартија

Слободен печат
Светскиот бизнис со обложувањето е една од индустриите вредна стотици милијарди долари, на која пандемијата на коронавирусот многу и наштети. Со оглед на тоа што...