• обложувалници

Елмас и Наполи најголеми фаворити според обложувалниците за титулата во Лига Европа

Покрај возбудувањата во Лигата на шампионите, со големо внимание ќе ги следиме и натпреварите во второто по квалитет европско клупско натпреварување Лига Европа, каде што имаме неколку македонски интернационалци. Тројца репрезентативци сезонава ќе бидат дел од ЛЕ, Елиф Елмас со италијанскиот Наполи и Аријан Адеми и Стефан Ристовски со хрватскиот Динамо Загреб. Елмас е во …

Елмас и Наполи најголеми фаворити според обложувалниците за титулата во Лига Европа Read More »