Вардар 1961 го имаше првиот тренинг на Златибор

Фото: facebook.com/rkvardar

„Црвено-црните“ во Србија ги продолжуваат подготовките за новата натпреварувачка сезона 2021/2022 за темпирање на формата пред вистинските предизвици.

Составот на Вардар 1961 на Златибор ќе се подготвува во следните 10 денови и ќе се работи на физичката подготвеност и на воигрување на новите играчи кои сезонава ќе играат во составот на Веселин Вујовиќ.

Вардарци ќе учествуваат и годинава на традиционалниот Струшки ракометен турнир кој ќе се одржи во периодот од 12-15 август.

Ќе се натпреваруваат и екипите на Струга, Металург, Е. Пелистер, Бутел и Тиквеш.

Еден ден порано, односно на 11 август во Охрид ќе се одигра ракометниот Супер Куп, во кој ќе се сретнат екипите на Вардар 1961 и Е. Пелистер.

Ракометарите на Е. Пелистер ги започнаа подготовките за новата сезона

Видео на денот