13 C
Скопје

Tag : весели вујовиќ

Ракомет Спорт

Вардар 1961 од следната сезона ќе има нов тренер

Слободен печат
Од следната натпреварувачка сезона 2021/2022 се најавува дека ракометниот клуб Вардар 1961 ќе има нов тренер. Како што информира „Спортмедиа“, Стевче Алушовски по завршување на...