13 C
Скопје

Вардар 1961 од следната сезона ќе има нов тренер

Од следната натпреварувачка сезона 2021/2022 се најавува дека ракометниот клуб Вардар 1961 ќе има нов тренер.

Како што информира „Спортмедиа“, Стевче Алушовски по завршување на сезоната повеќе нема да биде тренер на клубот.

До крајот на оваа сезона ќе се обиде да ја освои титулата во домашниот шампионат, како и во Купот.

Во Лигата на шампионите вардарци беа елиминирани во осминафиналето со два убедливи порази од унгарскиот Веспрем.

Воедно е познато дека на крајот од сезоната клубот ќе го напуштат Иван Чупиќ, Марко Кизиќ и Робин Кантегрел, а нови засилувања се Дарко Ѓукиќ, Едуардо Гурбиндо, Анте Кудуз, Јан Чувара и Мартин Томовски.

Поврзани вести

Митревски го реши португалското дерби

Слободен печат

Ливерпул не се откажува од Лигата на шампионите

Слободен печат

Беретини и Зверев ќе играат за титулата во Мадрид

Слободен печат

Тухел пресреќен по победата над Сити: Овој тим на Челси одбива да загуби

Слободен печат

Е. Пелистер го совлада Бутел, Кастратовиќ дебитираше со победа на клупата на Пролет

Слободен печат

Сабаленка и се реваншира на Барти и ја освои титулата во Мадрид

Слободен печат

Остави Коментар