Tag : стевче алушовски

Ракомет Спорт

Алушовски: Никого нема да потцениме, планот е пласман во Топ 8

Слободен печат
Тренерот на Вардар, Стевче Алушовски, смета дека неговиот тим доби тешка група во Лигата на шампионите но дека целта на „црвено-црните“ е пласман во наредната...
Ракомет Спорт

Алушовски: Доаѓа рускиот бек Санталов, го сакам и Талески во Вардар

Слободен печат
Во интервјуто за специјализираниот веб портал за ракомет „Балкан-Хандбал“ зборуваше тренерот на актуелниот македонски, регионален и европски шампион Вардар, Стевче Алушовски. Стратегот на „црвено-црните“ говореше...
Ракомет Спорт

Алушовски: Ние сме европски шампиони, но поради состојбата во клубот не сме фаворити против Монпелје

Слободен печат
Европскиот шампион Вардар в сабота (17.30 ч.) во СРЦ Јане Сандански против екипата на Монпелје ги завршува настапите во групната фаза од ракометната Лига на...
Ракомет Спорт

Алушовски: Верувам дека Вардар идната година ќе игра во Лигата на шампионите

Слободен печат
Вардар денеска го доживеа шестиот пораз во Лигата на шампионите, загуби од Порто со 22:30. Тренерот на „вардарци“, Стевче Алушовски е реален и ги призна...
Ракомет Спорт

Алушовски: Се обидуваме да не мислиме на проблемите

Слободен печат
Вардарци со победата во претходното коло над Мотор си ги решија сите дилеми околу пласманот во осминафиналето , но грижите не ги напуштаат ракометарите поради...
Ракомет Спорт

Алушовски: Вардар е ФЕНОМЕН, играчите да се прогласат за народни херои!

Слободен печат
Вардар триумфираше убедливо над Мотор Запорожје, а плус во право време дојде и триумфот на Монпеље против Мешков Брест за пласман и официјално во осминафиналето...
Ракомет Спорт

Да се биде или не за Вардар, „скроен“ составот за мечот против Мотор!

Слободен печат
После заминувањата на Даинис Криштопанс и Павел Атман, Вардар ќе биде ослабен на бековската позиција, но веднаш беа пополнети нивните места за денешниот натпревар против...
Ракомет Спорт

Стоилов: Ќе се бориме до крај, но односот кон Вардар е комичен!

Фидан Коминовски
Натпреварот од Лигата на шампионите меѓу Вардар и Мотор Запорожје е закажан за в сабота (15 февруари) во СЦ „Јане Сандански“ – Скопје со почеток...
Ракомет Спорт

Победничко деби на Алушовски на клупата на Вардар

Слободен печат
Стевче Алушовски со победа ја стартуваше одисејата на клупата на Вардар. Европскиот шампион со 32:28 го совлада Еурофарм Пелистер во тренинг натпревар. Вардар иако настапи...
Ракомет Слајдер Спорт

ЕП 2020, Алушовски: Да бидеме позитивни, можеме да ја победиме Австрија со два разлика!

Коминовски Фидан
Во тек се репрезентативните обврски, погледите полека ќе се насочуваат и на клупски план, а македонскиот и европски ракометен шампион денеска го имаше првиот собир...