9 C
Скопје

Tag : златибор

Кошарка Спорт

МЗТ беше и на „минус 16“, но запиша уште еден триумф во АБА2 лигата

Слободен печат
Во последниот натпревар од „балонот“ на Златибор, МЗТ Скопје Аеродром денеска беше подобар и од домаќинот (90:71) во АБА2 лигата. Во победничка атмосфера се враќаат...
Вести Регион

Трагедија на Златибор: Ѕидал и покрај забраната и паднал од шести кат

Слободен печат
Градилиште во центарот на Златибор, на кое утрово се случи трагедија при пад на работник од височина од речиси 20 метри и почина на лице...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: МЗТ Скопје го „прегази“ Борац во АБА 2 лигата!

Слободен печат
Во претпоследниот меч од првиот „балон“ на Златибор, екипата од Аеродром беше убедлива против тимот од Бања Лука од Босна и Херцеговина (99:75). По Сутјеска...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Работнички со половичен ефект се враќа од „балонот“ на Златибор

Слободен печат
Кошаркарите на Работнички со учинок од две победи и исто толку порази, го завршија своето учество од премиерниот настап во првиот од трите предвидени турнири,...
Кошарка Спорт

МВП играч од црногорската лига во Академија ФМП

Слободен печат
Минатогодишниот МВП играч на црногорското првенство го засилува ростерот на Академија ФМП за натпреварувачката сезона 2020/21. Стефан Крстајиќ кој минатата сезона со 25 индексни поени...