1 C
Скопје

Вака се облекува идната кралица: Кејт Мидлтон во фустан со кралската боја! (ФОТО)

Кејт Мидлтон е голем моден пример за многу љубители на модата кои го следат секое нејзино појавување, а се што ќе облече војвотката, се распродава во рекорден рок.

Една од најпопуларните членки на британското кралско семејство, војвотката од Кембриџ, го посети Институтот за репродуктивна и развојна биологија „Imperial College“ во Лондон.

Кејт (38) облече фустан со едноставен стил во кралски сината боја кој одлично го нагласува нејзиниот тен и коса со боја на чоколадо нијансирана со едвај видливи костенливи прамени.

Фото: Профимедиа

Креацијата е на нејзината омилена дизајнерка Емили Викстед и беше совршен избор за сопругата на принцот Вилијам која е голема љубителка на класичните модни комбинации.

Фото: Профимедиа

Фустанот кој ја следи фигурата, Кејт го зачини со кожен ремен, а и овој пат носеше цветна маска, исто така во сини тонови.

Прочитајте и...  ВИДЕО | Били Ајлиш: „Ми беше тешко да го гледам документарецот за мојот живот“
Фото: Профимедиа

Нејзината благо брановидна коса веќе е нејзин заштитен знак како и црните салонки кои во целост го надополнија ова женствено издание на Кејт. Таа стајлингот го заокружи со впечатливи обетки.

Поврзани вести

Германски научници откриле радарска технологија која може да предвиди мозочен или срцев удар

Слободен Печат

ФОТО | „Што си се омажила ако знаеш дека тепа?“: Герила низ Скопје – #ШтоПравиМВР?

Ирена Трајкова

Дејвид Фостер и неговата сопруга Кетрин Мекфи станаа родители

Слободен Печат

ФОТО: Палома Фејт првите денови од мајчинството ги поминува во агонија

Слободен Печат

Потрошила 60.000 евра на пластични операции: Жените велат дека им ги „крадам“ сопрузите

Слободен печат

Брус Спрингстин доби казна за консумирање алкохол во национален парк

Слободен Печат

Остави Коментар