УЕФА бара од федерациите да го одложат крајот на преодниот рок

Извршниот комитет на Европската фудбалска асоцијација денеска ги повика националните федерации да го одложат крајот на летниот преоден рок до 5 октомври 2020 година.

Крајниот рок за поднесување апликации за групните фази на турнирите во Европскиот куп-2020/21 е поставен за 6 октомври 2020 година.

Во согласност со ова, Извршниот комитет на УЕФА ги повика сите европски федерации да го одложат крајот на летниот трансфер прозорец до 5 октомври 2020 година – стои во апелот на официјалната веб-страница на организацијата.

Македонските екипи ќе играат по еден натпревар во квалификациите за ЛШ и ЛЕ

Претходно од Фудбалската федерација на Македонија објавија дека согласно Одлуката на Управниот одбор за прекин на натпреварувачката сезона 2019/2020 во сите категории, вклучително и Првата лига, летниот преоден рок ќе трае од 15. јуни до 31. август 2020. година.

Прочитајте и...  Пеп Гвардиола конечно си најде дефанзивец, Диаш за 55 милиони евра се сели во Сити

Прочитај повеќе

Лидс и Алиоски се фантастични во Премиер лигата, го зедоа скалпот и на Шефилд

Слободен печат

Ф1: Триумф на Ботас, Хамилтон сам се „откажа“ од победата

Слободен печат

Азаренка го напушти теренот на Ролан Гарос: Ова е смешно

Слободен печат

Прво големо изненадување на Ролан Гарос, крај за Гофан

Слободен печат

Ѓоковиќ: Нема да ги кријам емоциите на Ролан Гарос

Слободен печат

Ракометарите на Металург негативни на корона, заминаа за Цирих

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

НЕВЕРОЈАТНО: Поранешна сопруга нарачала убиство на турски репрезентативец, животот му го спасил нејзиниот љубовник

Слободен печат

НБА играчи заиграа фудбал на тренинг, Гризман умре од смеење (ВИДЕО)

Слободен печат

Куман на удар на јавноста: Изгледам како негативец, но…

Слободен печат

Пеп Гвардиола конечно си најде дефанзивец, Диаш за 55 милиони евра се сели во Сити

Слободен печат

Леброн по пласманот во големото НБА финале: Работата сè уште не е завршена

Слободен печат

ММА спектакл во Абу Даби, Адесања го нокаутира Коста (ВИДЕО)

Слободен печат