летен преоден рок Archives - Слободен печат

Tag : летен преоден рок

Спорт Фудбал

Јунајтед ќе плати 80 милиони фунти за фудбалер на Лестер!?

Слободен печат
Манчестер јунајтед ќе ја започне „акцијата“ да го ангажира фудбалерот на Лестер сити, Џејмс Медисон, а најверојатно планираат да го доведе наредното лето. Клубот од...
Спорт Фудбал

АТЛЕТИКО „ТРИЕ РАЦЕ“: Доказ дека Гризман тајно преговарал со Барса!

Слободен печат
Што ли ќе каже сега Атлетико? Дека беше во право од првиот момент! Шпанскиот весник „Ел Мундо Депортиво“ објави докази, и-мејлови, дека Антоан Гризман преговарал...
Спорт Фудбал

Спировски и официјално во Хапоел Тел Авив (ФОТО)

Слободен печат
Во новата сезона Стефан Спировски ќе ги брани боите на Хапоел Тел Авив за чија екипа потпиша договор на три години. Досега нашиот фудбалер ги...
Спорт Фудбал

Перез објасни зашто не можеше да го купи Погба

Слободен печат
Реал Мадрид во летниот преоден рок потроши 303 милиони евра за засилувања, но тренерот Зинедин Зидан остана без најголемата жеба, Пол Погба од Манчестер јунајтед....
Спорт Фудбал

Заврши преодниот рок, кои се највредните слободни играчи во Европа?

Слободен печат
Но, фудбалскиот пазар уште не е целосно затворен, во понудата сеуште има слободни играчи кои до 2 септември не успеаја да пронајдат адекватен клуб за...
Спорт Фудбал

Официјално: Икарди на позајмица во ПСЖ (ВИДЕО)

Слободен печат
Мауро Икарди кој има и италијански пасош како позајмица ќе биде во дресот на „светците“ до 30 јуни 2020 година. Тој е 16 Аргентинец во...
Спорт Фудбал

Готово: Мхитарјан слета во Рим! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Хенрик Мхитарјан веќе пристигна во Рим за да ја комплетира позајмицата во редовите на италијанската Рома. Римската „волчица“ постигна договор со Арсенал за ангажман на...
Спорт Фудбал

Штутгарт во последните часови го посакува Чурлинов?

Слободен печат
Најдобриот стрелец во јуниорската Бундеслигата – Запад за минатата сезона со 18 голови за јуниорската екипа на Келн, Дарко Чурлинов беше повикан кај сениорите на...
Спорт Фудбал

Завршува преодниот рок, време е да одлучи Икарди!

Слободен печат
Според италијанските медиуми, се очекува Аргентинецот да се раздели со „неро-аѕурите“, а нема никакви најави дека ќе направи трансфер во Јувентус. Досегашниот капитен на Интер...
Спорт Фудбал

Чичарито ја продолжува кариерата во Шпанија (ВИДЕО)

Слободен печат
Двата клуба се согласија за трансфер на 31-годишниот Мексиканец, лондонскиот клуб за него ќе добие осум милиони фунти, информира „Скај Спортс“. Прво Чичарито треба да...