3 C
Скопје

Tag : ФФМ

Ви Препорачуваме Останатo Спорт

ФФМ: Чудесна, чудесна одбојкарска Македонија!

Слободен печат
Доаѓаат честитки од сите страни по повод пласманот на одбојкарската репрезентација на Македонија на Европското првенство. После големиот триумф над Турција (3:1), нашите најдобри одбојкари...
Спорт Фудбал

Официјално: Ангеловски ќе ја води Македонија на Европското првенство!

Слободен печат
Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија го потврди новиот договор со селекторот на македонската А репрезентација, Игор Ангеловски. Раководството на ФФМ и селекторот Игор...
Спорт Фудбал

ФФМ: 10.000 долари за секој клуб од Прва женска лига!

Слободен печат
Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија донесе одлука секој клуб од Првата женска лига да добие финансиска помош во висина од 10.000 илјади долари...
Спорт Фудбал

ФФМ ги покрива трошоците за патувања во младинските категории, футсал и женските лиги

Слободен печат
За македонскиот фудбал и активностите кои се превземаат за унапредување на условите и квалитетот на фудбалската игра кои се одвиваат во националните натпреварување, Фудбалската федерација...
Спорт Фудбал

Веќе нема дилеми, ако нема договор со Ангеловски, нов селектор ќе биде Милевски

Слободен печат
Сејдини најави дека Благоја Милевски ќе биде новиот селектор на репрезентацијата која во јуни ја очекува настап на ЕП доколку ФФМ не успее да најде...
Спорт Фудбал

ВИДЕО | Милевски: Имаме индивидуален квалитет и потенцијал да бидеме конкурентни на ЕП!

Слободен печат
Фудбалската куќа на Македонија објави новогодишно интервју со селекторот на У21 репрезентацијата, Благоја Милевски. Еден од најпризнатите македонски тренери во „Куќа на фудбалот“ зборува за...
Спорт Фудбал

Почина Александар Закоски – Гризли, голем пријател на македонскиот фудбал

Слободен печат
Како последица од коронавирусот на 65-годишна возраст почина поранешниот спортски директор на фудбалскиот клуб Вардар, Александар Закоски – Гризли. Беше дел од раководството на ФК...
Ви Препорачуваме Спорт Фудбал

ИНТЕРВЈУ Муамед Сејдини: Пандев е голем човек, ВАР бара огромни средства, не одиме со „бело знаме“ на ЕП!

Фидан Коминовски
Пандемијата на коронавирусот воглавно го „диктираше“ и спортот годинава, се одложуваа многу големи настани, а помеѓу нив и клучните натпревари за македонската А репрезентација за...
Спорт Фудбал

ФФМ ги награди репрезентативците, ова е најголемата премија во македонскиот спорт!

Слободен печат
Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) донесе одлука најголемиот успех – пласманот на македонската репрезентација на Европското првенство 2020 да го награди со...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: ФФМ не ги заборава „луѓето од сенка“ исто така заслужни за историскиот пласман на ЕП!

Слободен печат
Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) предводена од претседателот Муамед Сејдини ја заокружува годината со историски успех и пласманот на сениорската репрезентација на Македонија на нејзиното...