ФФМ Archives - Слободен печат

Tag : ФФМ

Спорт Фудбал

Афера ја тресе ФФМ, перење пари и злоупотреба на службената функција!

Слободен печат
Главниот сметководител на ФФМ, Олгица Младеновска е осомничена дека со години пишувала нули на сметките за да добие поголеми суми пари од Светската фудбалска федерација...
Спорт Фудбал

ФФМ, Сејдини: Пласманот на ЕП е остварување на сонот!

Слободен печат
Новогодишно обраќање на претседателот на Фудбалската федерација на Македонија, Муамед Сејдини: – Пласманот на Европско првенство е остварување на сонот. Јас се надевам дека македонската...
Спорт Фудбал

ФФМ донираше 2100 топки за клубовите од Детската лига

Слободен печат
Фудбалската федерација на Македонија организираше семинар за родители и претставници на клубови кои се натпреваруваа во Детска лига на ФФМ. На семинарот одржан во „Александар...
Спорт Фудбал

Почина македонскиот фудбалски судија Беким Баута!

Поранешниот македонски фудбалски судија Беким Баута, кој долги години беше еден од истакнатите фудбалски арбитри во македонската Прва лига почина денеска после тешка болест. Баута...
Спорт Фудбал

ФФМ ги прогласува најдобрите во македонскиот фудбал

Слободен печат
Фудбалската федерација на Македонија на гала манифестација во Македонскиот Народен Театар (МНТ) вечерва од 19:00 часот ќе ги додели наградите и признанијата за најдобрите во...
Спорт Фудбал

ФФМ: Рекордни 11 екипи се пријавија за УЕФА клупска лиценца

Слободен печат
Одделението за лиценцирање на ФФМ во тек на месец декември 2019 испрати покани до клубовите во Прва и Втора МФЛ за доставување на пријави за...
Спорт Фудбал

ФФМ: Натпреварот Македонија-Косово и дефинитивно во Скопје

Слободен печат
На денешната седница на Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија беа донесени неколку одлуки. Полуфиналниот натпревар од плејофот меѓу Македонија и Косово во Лигата...
Спорт Фудбал

Потпишан договор за нова трибина на стадионот во Охрид

Слободен печат
Претседателот на Фудбалската федрација на Македонија, Муамед Сејдини и градоначалникот на Охрид, Константин Георгиески официјално го потпишаа договорот за соработка во проектот за изградба на...
Спорт Фудбал

ФФМ: Гласајте за најдобрите во македонскиот фудбал!

Слободен печат
И оваа година Фудбалската Федерација на Македонија го организира традиционалниот гала настан, најдобрите во македонскиот фудбал за сезона 2018/19. Со цел да дадете свој придонес...
Спорт Фудбал

ФФМ со помош за погодените од земјотресот во Албанија

Слободен печат
Првите луѓе на Фудбалските федерации на Албанија, Македонија и Косово се сретнаа во Драч. Се согласија да ги поддржат семејствата погодени од земјотресот. Фудбалската федерација...