18 C
Скопје

Тренинг посебно креиран за жените во 50-те: Со овие вежби ќе ја доведете линијата до совршенство! (ВИДЕО)

Со текот на годините телото се менува, а вежбите кои давале резултати во 20-те, нема да имаат ист ефект кога ќе наполните 50 години. Фитнес инструкторите токму затоа креираа посебен сет од вежби за жените во зрели години.

Овој тренинг најдобро ќе влијае на мускулите и ќе ги направи вретенасти и цврсти. Како поминуваат годините највеќе килограми се насобираат во пределот на стомакот, затоа овој тренинг ќе ви биде од корист.

Со малку труд ќе постигнете значајни резултати. Неверојатно е како телото брзо ќе реагира, а овие вежби можете да ги правите во удобноста на својот дом.

Во видео прилогот погледнете како изгледа целиот тренинг:

 

Прочитајте и...  Тејлор Свифт бесна поради сексистичка шега на нејзина сметка во серија на „Netflix“

Поврзани вести

Дино Мерлин: Поради тешката болест бев како билка

Слободен Печат

Британски таблоид треба да и исплати отштета од половина милион евра на Меган Маркл

Слободен печат

ФОТО | Бритни Спирс објави емотивна фотографија: По долго време повторно ги покажа синовите

Слободен печат

ВИДЕО | Како да ја исфенирате косата како вистински професионалец: Трик кој е пожелно да го знае секоја жена!

Слободен печат

Го допивате кафето неколку часа подоцна од подготовката? Прочитајте дали е здрава оваа навика

Слободен печат

ФОТО+ВИДЕО | Познатата фитнес инструкторка Елена Бубало со искрена објава за менливоста на телото

Ирена Трајкова

Остави Коментар