Тотенхем го освои „Ауди купот“ (ВИДЕО)

Баварците трипати го освојувале овој трофеј, додека по еднаш освен Тотенхем беа најдобри Барселона и Атлетико Мадрид пред две години.

Тотенхем поведе во 19 минута со голот на Ламела и со резултат 1:0 се замина на пауза. Менаџерот Покетино направи осум замени на стартот од вториот дел, а во 59 минута Ериксен ја зголеми предноста од белата точка.

Арп од контра намали на 2:1, додека Алфонсо Дејвис од скоро 25 метри израмни во 82 минута од средбата.

Во пенал серијата прецизни за премиерлигашот беа Алвдервирелд, Кејн, Сон, Ролс, Скип и Танганга, а кај бундеслигашот стрелаа Алкантара, Милер, Санчес, Левандовски и Синг.

Претходно во битката за третата позиција на турнирот Реал Мадрид го совлада Фенербахче (5:3).

Прочитајте и...  Покетино, Куман и Чави меѓу кандидатите за тренер на Барса!

Прочитај повеќе

Вардар и Еурофарм Пелистер убедливи пред финалната битка за трофејот!

Слободен печат

„Ауфидерзен“ Барса: Гол-машината Баерн броеше до ОСУМ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Покетино, Куман и Чави меѓу кандидатите за тренер на Барса!

Слободен печат

У19: Се крои националниот состав пред настапот на ЕП 2022

Слободен печат

Непосредно пред дуелот со Баерн: Умтити позитивен на коронавирус!

Слободен печат

Јан Вертонген ја освежи одбраната на Бенфика (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Металург преку Струга си обезбеди место во „малото“ финале!

Слободен печат

Танушев му донесе бод на Пелистер против Силекс

Слободен печат

Плата од шест милиони евра, Ибрахимовиќ останува во Милан

Слободен печат

Обложувач погоди 12 парови и го чекаше уште Атлетико за голема добивка! (ФОТО)

Слободен печат

Евролига: Антиќ во тимот на деценијата на Олимпијакос! (ВИДЕО)

Слободен печат

Одлична партија на Митревски од 15 одбрани против Адемар Леон

Слободен печат