Тотенхем го освои „Ауди купот“ (ВИДЕО) - Слободен печат

Тотенхем го освои „Ауди купот“ (ВИДЕО)

Баварците трипати го освојувале овој трофеј, додека по еднаш освен Тотенхем беа најдобри Барселона и Атлетико Мадрид пред две години.

Тотенхем поведе во 19 минута со голот на Ламела и со резултат 1:0 се замина на пауза. Менаџерот Покетино направи осум замени на стартот од вториот дел, а во 59 минута Ериксен ја зголеми предноста од белата точка.

Арп од контра намали на 2:1, додека Алфонсо Дејвис од скоро 25 метри израмни во 82 минута од средбата.

Во пенал серијата прецизни за премиерлигашот беа Алвдервирелд, Кејн, Сон, Ролс, Скип и Танганга, а кај бундеслигашот стрелаа Алкантара, Милер, Санчес, Левандовски и Синг.

Претходно во битката за третата позиција на турнирот Реал Мадрид го совлада Фенербахче (5:3).

Ерлинг Халанд: Новото големо фудбалско чудо (ВИДЕО)

Трагедија во Англија: Фудбалер почина откако бил претепан пред ноќен клуб

МЗТ Скопје супериорен во дербито со Куманово

Баерн го торпедира Шалке и дојде на бод од лидерот Лајпциг (ВИДЕО)

Норвешка подобра од Словенија во натпреварот за бронзениот медал

Сагосен го урна рекордот на Лазаров (ВИДЕО)

11 − 5 =

Тотенхем замената за Кејн ќе ја бара во Бундес лигата

Турција бара екстрадиција на поранешен репрезентативец, се соочува со 15 години затвор

Очајната Барселона поразена на „Местаља“ од Валенсија

Сари: По Јувентус одам во пензија

Загревање пред дербито: Навивачите на Валенсија и Барселона се испотепаа на улица (ВИДЕО)

Македонија благодарение на Вардар ќе има учесник во новата ракометна Лига на шампиони