Тешко повреден работник во Скопје

Клинички центар/ Фото: Драган Митрески

Вчера во 18 часот во скопската полиција е пријавено дека на улицата „Караорман” со тешки повреди се здобил М.Н.(43) од село Кучевиште, општина Чучер Сандево, додека извршувал работни задачи во јавно градско претпријатие.

Тој бил пренесен во комплекс клиники „Мајка Тереза” Скопје за укажување лекарска помош. Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје и се работи на расчистување на случајот.

Еден работник загина, друг е тешко повреден при пад на гранитна плоча

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот