Тениските фанови во Париз со нетрпение ја чекаат Џорџи (ФОТО)

Италијанската тенисерка Камила Џорџи е една од најубавите тенисерки на денешницата, и фановите едвај го чекаат нејзиниот настап на вториот Гран слем турнир, Ролан Гарос.

View this post on Instagram

⭐️✨💫🌟

A post shared by 🎀 Camila Giorgi 🎀 (@camila_giorgi_official) on

Атрактивната Италијанка редовно ја крева температурата помеѓу гледачите со кратките сукњички кои ги носи.

View this post on Instagram

#newyork ♥️

A post shared by 🎀 Camila Giorgi 🎀 (@camila_giorgi_official) on

Минатата година на турнирот во Токио имаше толку кратка сукња поради што гледачиите се прашуваа дали воопшто има долна облека.

Камила Џорџи ќе биде единствената италијанска тенисерка која ќе настапи на Ролан Гарос и сигурно ќе има голема поддршка од трибините.

View this post on Instagram

⭐️

A post shared by 🎀 Camila Giorgi 🎀 (@camila_giorgi_official) on

 

Прочитајте и...  Мојсов останува во редовите на АЕК Ларнака

Прочитај повеќе

Германецот му верува на Михајловски: Дисингер верен на Вардар!

Слободен печат

Шеста рунда, нема заразени во Премиер лигата

Слободен печат

Адеми блеска во дресот на Динамо Загреб (ВИДЕО)

Слободен печат

Унгарски борач прележа коронавирус, па почина откако се врати на тренинг!

Слободен печат

Вернер се посрамоти пред „трансферот“ во Челси! (ВИДЕО)

Слободен печат

Неопислива среќа, Ѓоковиќ: Мојот прв тениски рекет! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Санчо парично казнет поради шишање без маска (ФОТО)

Слободен печат

Баварски час по фудбал во Леверкузен! (ВИДЕО)

Слободен печат

Мојсов останува во редовите на АЕК Ларнака

Слободен печат

На денешен ден: Кошаркарскиот „Моцарт“ ги постигна последните 30 поени!

Слободен печат

Каква радост, тренерот на Фрајбург почна да ги „тепа“ сите! (ВИДЕО)

Слободен печат

Барса со Луис Суарез против Мајорка и Трајковски!

Слободен печат