„ТЕ САКАМЕ ЛУ“: Ромелу Лукаку слета во Милано! (ВИДЕО) - Слободен печат

„ТЕ САКАМЕ ЛУ“: Ромелу Лукаку слета во Милано! (ВИДЕО)

Според британските медиуми, Ромелу Лукаку за сума од 72 милиони фунти ќе го облече дресот на Интер и така ќе се оствари големата летна желба на тренерот Антонио Конте.

Во доцните часови, поточно во 02.00 часот фудбалерот пристигна на аеродромот во Милано со цел да го финализира договорот, а беше пречекан од бројни медиуми и околу 200 фанови на Интер кои извикуваа „Те сакаме Лу“.

Денеска се очекува Јунајтед да го потврди договорот, но е сигурно дека ја прифатиле понудата од 72 милиони фунти плус 12 милиони како бонуси во разговорите со агентот на играчот, Федерико Пасторело во Лондон.

Прочитајте и...  Таравари: Нема договор за постигнување трипартитна коалиција

Беше објавена и слика на „Инстаграм“ како Пасторело го најавува доаѓањето во Милано со Лукаку кој ги пропушти тренинзите и сите пријателски мечеви на Јунајтед, односно тренираше со својот поранешен клуб Андерлехт во Брисел пред да бидат договорени сите услови со Интер.

Претходно Белгиецот се поврзуваше и со трансфер во редовите на италијанскиот шампион Јувентус.

Прочитај повеќе

Заработуваат на трагедијата, влезници за дербито и над 1000 долари! (ФОТО)

Слободен печат

Милан ќе му оддаде почит на Коби Брајант! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ливерпул „немаше“ среќа, Руни против Манчестер јунајтед! (ФОТО)

Слободен печат

Успешни прегледите, Интер ќе го промовира Ериксен! (ФОТО)

Слободен печат

Коланџело: Коби Брајант во „Куќата на славните“!

Слободен печат

Димитриевски го продолжи договорот со Рајо Ваљекано! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

15 + 15 =

Прочитај повеќе

Играчите на Барселона не му „веруваат“ на Сетиен!?

Слободен печат

Денот кога Коби Брајант постигна 81 поен! (ВИДЕО)

Слободен печат

Би-Би-Си се посрамоти: Наместо Брајант го „погреба“ Леброн Џејмс

Слободен печат

Хрватските ракометари пречекани од 10.000 навивачи во Загреб (ВИДЕО)

Слободен печат

МЗТ Скопје си донесе центар на Турција

Слободен печат

Надал посилен од Кирјос за 12. четвртфинале на Австралија Опен.

Слободен печат