ромелу лукаку Archives - Слободен печат

Tag : ромелу лукаку

Спорт Фудбал

Ванда го провоцира Лукаку: Гледај ја ЛШ дома на телевизија

Слободен печат
Ромелу Лукаку летово пристигна во Интер како замена за Мауро Икарди кој замина во ПСЖ бидејќи не сакаше да потпише нов договор со екипата. Лукаку...
Спорт Фудбал

ГЕНИЈАЛНИОТ ЛУКАКУ: Не сакаше хет-трик и му овозможи на Еспозито да испише историја! (ВИДЕО)

Слободен печат
Фудбалерите на Интер убедливо на домашен терен ја совлада Џенова со 4:0, а овој меч нема да го заборави 17-годишниот Себастијано Еспозито. Станува збор за...
Спорт Фудбал

Лукаку блескаше, Интер на врвот во Серија А! (ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска натпревар од 17. коло во Серија А одиграа Интер и Џенова, а домашната екипа забележа сигурна победа од 4:0. Кај гостите поради црвен картон,...
Спорт Фудбал

После скандалозната насловна, еве што направија Лукаку и Смолинг! (ВИДЕО)

Слободен печат
Дербито на 15. коло во Серија А имаше многу тензична најава, после расистичкиот испад кој го направи италијанскиот весник „Кориере дело Спорт“, како преголем притисок...
Спорт Фудбал

СИТЕ ЌЕ ВЕ ТУЖАМ: Главниот уредник одговорен за скандалозната насловна во Италија!

Слободен печат
Претходно беше објавена скандалозната насловна страница на „Кориере дело Спорт“ што ја разгневи цела Италија во период кога се зголемија расистичките фудбалери кон црномурестите фудбалери....
Спорт Фудбал

Конте ќе има страшен напаѓачки тандем на „Џузепе Меаца“!? (ФОТО)

Слободен печат
Според белгиските медиуми, Интер гледа кон Дрис Мертенс (тимскиот колега на Елиф Елмас во Наполи) како можно засилување наредното лето. На тој начин би бил...
Спорт Фудбал

Како играат 10. најскапи фудбалери од летниот преоден рок: Најевтиниот растура, а најскапите разочаруваат (ФОТО)

Слободен печат
Фудбалските гиганти во желбата за освојување на трофеите или пак враќање на старите патеки, не штедат средства за засилувања во преодните рокови, но ниту тоа...
Спорт Фудбал

Интер после три години го „урна“ Сасуоло! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во рамките од осмото коло во најсилното италијанско фудбалско првенство екипата на Интер со резултат 3:4 триумфираше над Сасуоло. Последен пат Интер славеше во меѓусебните...
Спорт Фудбал

Интер е „газда“ во Милано, Буфон се израмни со Малдини! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Во дербито од четвртото коло во италијанската фудбалска Серија А вечерва на „Сан Сиро“, во градската пресметка Милан загуби од Интер со 0:2. Головите за...
Спорт Фудбал

Тепачка во соблекувалната на Интер?

Слободен печат
Интер на разочарувачки начин на отвори сезоната во Лигата на шампионите, играјќи само 1:1 против Славија Прага на „Џузепе Меаца“. Фудбалерите на Интер дури и...