• ромелу лукаку

Реал Мадрид будно ја следи ситуацијата со Хари Кејн, има интерес и за Лукаку

Шпанскиот и европскиот шампион Реал Мадрид внимателно ја следи ситуацијата со голгетерот на Тотенхем, Хари Кејн, додека „кралевитеА“ се обидуваат да го засилат својот напад ова лето, тврди „Дејли Мејл“. Од друга страна, Тотенхем сака да го задржи својот напаѓач и е подготвен да му понудат нов договор. Важечкиот истекува на 30 јуни 2024 година. …

Реал Мадрид будно ја следи ситуацијата со Хари Кејн, има интерес и за Лукаку Read More »