Tag : милано

Вести Свет

Италија го отвора првиот воздушен коридор од Европа кон САД за патници негативни на Ковид-19

И.И.
Италија ќе го понуди првиот воздушен коридор од Европа до САД со патници кои имаат негативен тест за коронавирус, што ќе го отстрани условот новопристигнатите...
Вести Свет

Милано забрани пушење цигари на отворено!

Слободен печат
Италијанскиот град Милано забрани пушење цигари на отворено. Градскиот совет одобри нова одлука со која треба да се подобри квалитетот на воздухот во градот, што...
Вести Свет

Токио е најдобриот град за живеење во 2020 година

И.И.
Веќе не се зема предвид само забавата и културата, чистиот воздух и високата плата. Годинава, пред сѐ, најбитно беше – здравјето. Списанието „Глобал фајненс”, традиционално,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Алиса Милано: Морав два пати да абортирам, едноставно тоа беше најпаметно

Слободен печат
Актерката Алиса Милано, која е позната по една од главните улоги во серијата „Charmed“, за подкастот „Sorry not Sorry“ откри дека во далечната 1993 година,...
Вести Свет

Летање на релација Рим – Милано само со негативен тест

Слободен печат
 Патниците кои ќе летаат на реалација Рим – Милано од денеска ќе мора да покажат негативен тест на Ковид-19. Патниците кои заминуваат од Рим или...
Живот Забава Магазин Магазин слајдер Слајдер

Вака ќе изгледа Неделата на модата во време на коронавирусот

Слободен печат
Неделата на модата во Милано ќе биде одржана од 22 до 28 септември во текот на која колекциите за пролет и лето ќе бидат претставени...
Вести Свет Слајдер

Берлускони примен во болница во Милано поради компликации со Ковид-19

Слободен печат
Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони (83) е примен во болница во Милано поради компликации од инфекцијата со коронавирусот. Неговата здравствена состојба не е загрижувачка, пренесуваат...
Вести Свет

Инцидент во миланската катедрала Дуомо: Уапсено едно лице

Слободен печат
Италијанската полиција го упаси вооружениот напаѓач, кој упадна во катералата Дуомо во Милано и го киднапира чуварот, јави италијснаката новинска агенција АНСА. Полицијата брзо реагираше...
Магазин Магазин слајдер Сцена

„Да видите што ѝ прави ковид-19 на вашата коса“: Алисија Милано ги покажа последиците од короната

Слободен печат
Холивудската глумица Алисија Милано на својот инстаграм-профил објави видео во кое ги покажа последиците што ги има по прележувањето на коронавирусот. Алисија снимала колку коса...
Спорт Фудбал

Нов тежок испад на Брозовиќ, влегол во болница и ги нападнал лекарите

Слободен печат
Хрватскиот репрезентатиџвец Марсело Брозовиќ повторно се најде во центарот на нов скандал во Италија и повторно поради него мораше да интервенира полицијата. Фудбалерот на Интер...
MacedonianAlbanianBulgarian