9 C
Скопје

„Таа мисли дека е бунтовничка на новото време“: Ќерката на Мадона мета на критики (ФОТО)

Многумина ја критикуваат младата и несекојдневна Лурд дека е „само лоша копија на својата славна мајка“.

Некои светски медиуми пишуваат дека „никој не знае со што точно се занимава ќерката на Мадона“, Лурд Леон (23). Критиките одат дотаму што таблоидите неретко се обидуваат да ја оцрнат Лурд дека „освен што понекогаш ќе се појави во некој спот на нејзината мајка и ќе позира за одделни магазини, оваа девојка има само една цел – да провоцира“.

профимедиа

Овојпат причина за критики се фотографиите од папараците кои неодамна ја фотографираа Лурд во центарот на Њујорк како се дружи со пријателите, пуши на улица и шета без заштитна маска, и покрај пандемијата.

профимедиа

Лурд е облечена во речиси транспарентен топ, без градник, често истегнувајќи се со цел на папараците да им ги покаже своите пазуви, кои исто така често ги покажува и на социјалните мрежи, нагласувајќи дека секоја жена не треба да се мачи и треба да изгледа како што таа посакува, а не како што налага патријахатот.

Прочитајте и...  Виц на денот: Изум
профимедиа

Обожавателите на Мадона често одат предалеку, кажувајќи дека оваа девојка е само „евтина копија“ на својата славна мајка.

профимедиа

Но и покрај злонамерните критики, Лурд има огромна поддршка на социјалните мрежи поради нејзиниот порив да ги брани правата на жената, еднаквоста и слободата на изразување.

Поврзани вести

Рики Мартин со новиот имиџ ги разочара следбениците

Слободен печат

Ликот од песната „Божа Пуб“ на Балашевиќ навистина постоел: Ова е легендата за Петар Божаниќ

Милена Ризовска

Секое утро се будела преморена, па ставила ноќна  камера: Се шокирала кога забележала две очи!

Слободен печат

Најздрави природни грицки: смеете да ги јадете во секое време

Слободен печат

Џорџ Клуни прв пат откри кој филм го снимил пијан

Слободен печат

Јагнешки бут со рузмарин

Слободен печат

Остави Коментар