„Таа мисли дека е бунтовничка на новото време“: Ќерката на Мадона мета на критики (ФОТО)

Многумина ја критикуваат младата и несекојдневна Лурд дека е „само лоша копија на својата славна мајка“.

Некои светски медиуми пишуваат дека „никој не знае со што точно се занимава ќерката на Мадона“, Лурд Леон (23). Критиките одат дотаму што таблоидите неретко се обидуваат да ја оцрнат Лурд дека „освен што понекогаш ќе се појави во некој спот на нејзината мајка и ќе позира за одделни магазини, оваа девојка има само една цел – да провоцира“.

профимедиа

Овојпат причина за критики се фотографиите од папараците кои неодамна ја фотографираа Лурд во центарот на Њујорк како се дружи со пријателите, пуши на улица и шета без заштитна маска, и покрај пандемијата.

профимедиа

Лурд е облечена во речиси транспарентен топ, без градник, често истегнувајќи се со цел на папараците да им ги покаже своите пазуви, кои исто така често ги покажува и на социјалните мрежи, нагласувајќи дека секоја жена не треба да се мачи и треба да изгледа како што таа посакува, а не како што налага патријахатот.

Прочитајте и...  Најголемиот холивудски заводник го скротила само една жена, нејзината смрт никогаш не ја преболел
профимедиа

Обожавателите на Мадона често одат предалеку, кажувајќи дека оваа девојка е само „евтина копија“ на својата славна мајка.

профимедиа

Но и покрај злонамерните критики, Лурд има огромна поддршка на социјалните мрежи поради нејзиниот порив да ги брани правата на жената, еднаквоста и слободата на изразување.

Прочитај повеќе

Не можете да заспиете? Овој природен лек делува подобро од апчињата за спиење

Слободен печат

Џенифер Анистон разочарана, но и полна со оптимизам: Ние не одиме никаде, никогаш нема да се ослободите од „Пријателите“!

Слободен печат

Почина италијанската комичарка Франка Валери: Пред девет дена го прослави 100-от роденден

Слободен печат

Најголемиот холивудски заводник го скротила само една жена, нејзината смрт никогаш не ја преболел

Слободен печат

Ова лето јадете плодови со сина или со црвена боја

Слободен печат

Витни Хјустон почина пред 8 години, а нејзината смрт сè уште е мистерија: Песните сами ќе ви објаснат и ќе сфатите каде сум

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Во колку часот сте родени? Часот на раѓање ќе ви открие каква личност сте или каква е личноста која ви се допаѓа

Слободен печат

Тања Савиќ очајна откако маж ѝ ги однесе децата во Австралија без нејзино знаење: Пет дена не сум ги слушнала синовите

Слободен печат

Најубавите мисли од Моника Белучи: Не треба да ги мразите луѓето кои ви завидуваат, тие признаваат дека сте подобри

Слободен печат

Дива свиња на нудист му го украла лаптопот, па гол ја бркал по излетничкото место (ФОТО)

Слободен печат

Андрија Милошевиќ не е само шегаџија: Ја покажа и својата романтична страна

Слободен печат

Коронавирус: Зошто луѓето веќе не се толку загрижени за смртните случаи и за бројот на заболени?

Слободен Печат