3 C
Скопје

Tag : евтина

Здравје Магазин Магазин слајдер

Евтина а суперздрава – Осум причини зошто морате редовно да ја јадете оваа риба

Слободен печат
Доколку се борите со депресија, редовно јадете сардини – Оваа храна помага во намалување на појавата на воспалителни процеси во телото и е богат извор...
Магазин Магазин слајдер Сцена

„Таа мисли дека е бунтовничка на новото време“: Ќерката на Мадона мета на критики (ФОТО)

Слободен печат
Многумина ја критикуваат младата и несекојдневна Лурд дека е „само лоша копија на својата славна мајка“. Некои светски медиуми пишуваат дека „никој не знае со...
Жена Магазин Магазин слајдер

Летна маска за лице – Евтина а максимално делотворна, пробајте ја уште денес!

Слободен печат
На кожата во текот на летниот период и е потребна ревитализација, бидејќи сонцето ја суши, а кремите за сончање ја прават поподложна на акни. Наместо...
Вести Економија

Крај на огромниот профит на производителите на нафта, доаѓаат години на евтино гориво

Слободен печат
Потрошувачката на нафта поспоро ќе се опоравува отколку што претходно се мислеше па така побарувачката на црното злато нема да се врати во нормала пред...
Вести Економија

Граѓаните бараат укинување на скапата тарифа за струја додека трае вонредната состојба

Слободен печат
Група граѓани бара воведување евтина тарифа на струјата за време на вонредната состојба, заради повисоките режиски трошоци поради наредбите за останување дома како заштита од...
Вести Економија

Увозот на евтина струја од Западен Балкан во ЕУ претставува ризик за европските климатски амбиции

Слободен печат
Увозот на евтина струја од земјите од Западен Балкан, меѓу кои води Северна Македонија, претставува ризик за европските амбиции за намалување на емисиите на ЦО2...
Еспресо Шоу биз

Елтон Џон: Мадона е евтина стриптизета!

Слободен печат
Биографијата на славниот Елтон Џон (72) привлече големо внимание од јавноста. Освен што раскажува за своето бурно минато, тој открива и некои детали од животот...
Вести Ви Препорачуваме Економија

ЗА ГРЕЕЊЕ И ДО 70.000 ДЕНАРИ: Колку оваa зима ќе не чинат топлите домови и КОЈ ЕНЕРГЕНС е НАЈДОБАР

Слободен печат
Грејната сезона е пред нас и ќе чини од 12.000 до 70.000 денари, во зависност од видот на енергија што се користи во домаќинството за...
Еспресо Убавина

Ревитализирачка маска која ќе го освежи и затегне вашето лице

Слободен печат
Оваа маска многу лесно се подготвува, прилично e евтина и одлично ја затегнува кожата, а сите состојки веројатно ги имате во вашиот дом…. За оваа...