ТАА ИМА 28, А ТОЈ 73 ГОДИНИ: „Моето момче е постаро од мене и на сите им кажува дека ми е ДЕДО“

Австралијанецот Нев Мекдермод стоел на автобуската станица кога 28 годишната Рејчел Робертс му понудила превоз. Таа не ни претчувствувала дека љубезниот чин ќе прерасне во љубовна приказна, иако „прилично згодниот“ пензионер бил 45 години постар од неа.

Иако нивната врска е постојан предмет на озборувања и луѓето ја нарекуваат спонзоруша, но Рејчел не ја интересираат гласините. Таа тврди дека никогаш не била посреќна и дека сака се во врска со нејзиниот избраник.

Парот сега е верен и се надева дека наскоро ќе станат родители.

– Нев живееше во моја близина. Знаеше дека неодамна останав без татко и ми понуди мене и на мојата мајка помош. Откако месец дена ги поминавме заедно, сфатив дека не можам повеќе без него, раскажа Рејчел.

Прочитајте и...  Занимација за ова попладне - Брзо и неодоливо вкусно: Колаче со кокос за кое не ви е потребно брашно и шеќер (ВИДЕО)

Неколку дена подоцна го прашала Нев да се всели кај неа и од тогаш не се одвојуваат. Но подоцна започнале да кружат гласини за нивната врска.

– Луѓето зборуваа дека сум спонзоруша, иако Нев има само инвалидска пензија. Не обрнуваме внимание. Кога ќе забележиме дека луѓето чудно гледаат, Нев ќе се пошегува и ќе каже: „Дојди внуко, да те бакнам“, додаде таа.

Таа се надева дека ќе забремени што поскоро, бидејќи е свесна дека поради неговите години „немаат цел живот на располагање“.

– Кога би забременила би била надвор од себе од среќа. Нев сега има 73 години и брзаме да се венчаме што поскоро. Иако нема да поминеме многу време заедно, поважен ни е квалитетот отколку квантитетот – заклучи Рејчел.

Прочитајте и...  Криси Тајген и Џон Леџенд по третпат родители: Познатиот пар ги сподели среќните вести на необичен начин! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Хороскопски знак кој на неверојатно лесен начин знае да ви го уништи расположението!

Слободен Печат

Најзгодната девојка од Инстаграм за ова лето: Запознајте ја скопјанката Оле! (ФОТО)

Васко Спасоски

10 спални, фонтана, куќа за гости, 12 бањи: Џеј Ло и нејзиниот вереник купија луксузен имот од 40 милиони долари

Слободен печат

Анастасија Ражнатовиќ се сонча во Црна Гора: Пејачката на лежалка во танга-бикини! (ФОТО)

Васко Спасоски

Викторија и Дејвид Бекам ќе станат баба и дедо – Вереницата на Бруклин Бекам е бремена?

Слободен печат

Ќе ве разнежни: Погледнете што се случува во домот на Цеца Ражнатовиќ (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Зарем е можно ваква трансформација? Погледнете како изгледала пред 10 години една од најзгодните пејачки во моментов на Балканот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Северина објави: Позитивна сум на коронавирусот

Слободен печат

Криси Тајген и Џон Леџенд по третпат родители: Познатиот пар ги сподели среќните вести на необичен начин! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ламбе Албаковски за првпат го покажа и вториот наследник, синот Димитриј! (ФОТО)

Васко Спасоски

Ова баш секој мора да го прочита: Најубавите зборови на големите уметници за љубовта и среќата напишани некогаш!

Слободен печат

Сања Барби: Јас сум на врвот, десет празни места, па Елена Велевска и Сузана Гавазова! (ФОТО)

Васко Спасоски