16 C
Скопје

Tag : мене

Живот Магазин Магазин слајдер Сцена

Вака говореше Шон Конери: „Постои една важна разлика помеѓу мене и Бонд. Тој знае како да ги реши проблемите!“

Слободен печат
Шон Конери за повеќето од нас е едниот и единствен Бонд, Џејмс Бонс… Беше 2003 година кога легендарниот Шон Конери одлучи да оди во пензија,...
Живот Магазин Магазин слајдер

„Луѓето бегаа од мене и мислеа дека сум заразен“: После 10 години се охрабрил, ја отстранил пудрата и станал успешен модел

Слободен печат
Кога наполнил 23 години, Роџер Монте забележал дека неговата кожа на одредени места започнува да го губи пигментот. Иако тој нема историја на витилиго во...
Жена Магазин

ТАА ИМА 28, А ТОЈ 73 ГОДИНИ: „Моето момче е постаро од мене и на сите им кажува дека ми е ДЕДО“

Слободен печат
Австралијанецот Нев Мекдермод стоел на автобуската станица кога 28 годишната Рејчел Робертс му понудила превоз. Таа не ни претчувствувала дека љубезниот чин ќе прерасне во...