Таа е ДОКТОРКА, од нејзините мускули мажите ДОБИВААТ ВРТОГЛАВИЦА, а сега им го СКРШИ И СРЦЕТО (ФОТО)

Обожавателите ја нарекуваат Чун Ли, според ликот од култната борбена игра „Street Fighter”.

Судејќи според фотографиите кои ги постави на Инстаграм, докторката Јуан Херонг е доволно силна на потенцијалните противници „да им ги скрши коските“.

Меѓутоа, мускулестата интернет сензација од Кина на фановите шотуку им го скрши срцето.

Таа, имено, неодамна на Инстаграм објави видео на кое ја пробува венчаницата. Нејзините верни следбеници можеа да видат како таа ги покажува мускулите во бела облека. Со надеж дека венчаницата ја пробала само на шала, многумина во коментарите и понудија дури и брак.

View this post on Instagram

试婚纱

A post shared by 袁合荣 (@yuanherong1229) on

Освен на мускулестото тело, многумина и завидуваат и на професијата со која се занимава: таа е докторка, специјализирана за традиционална кинеска медицина.

– Толку си убава – и напиша еден следбеник.

– Но уште повеќе ти завидувам затоа што си доктор и им помагаш на другите. Тоа е доказ дека имаш добра душа и дека си паметна.

На кинеската платформа Веибо, мускулестата докторка ги сруши сите надежи на обожавателите кога соопшти дека од десети октомври официјално е мажена, а дека среќниот избраник исто така е доктор.

Прочитајте и...  Кој е мултимилионерот кој летува во Хрватска со еден куп девојки и се фали со неговиот разгален стил на живот?

Прочитај повеќе

Шарлиз Терон со хеланки во кои нозете ќе ви изгледаат подолги и потенки! (ФОТО)

Слободен Печат

Докторка сподели трик со кој подобро ќе ви стои маската! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Фитнес моделот кој го „полуде“ Инстаграм со своите брзи и ефикасни вежби: Како на брз начин да се спремите за летото (ВИДЕО)

Слободен Печат

Откриена нова кралска тајна: Принцот Чарлс пред Дајана бил во врска со нејзината родена сестра!

Слободен Печат

Проклетството на серијата која ја обожаваат милиони: „Glee“ ја следеја бројни скандали и трагедии, дури и обвинувања за педофилија!

Слободен Печат

„Таа мисли дека е бунтовничка на новото време“: Ќерката на Мадона мета на критики (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Петровиот принцип“: Зошто има многу неспособни луѓе на високите позиции?

Слободен Печат

Кој е мултимилионерот кој летува во Хрватска со еден куп девојки и се фали со неговиот разгален стил на живот?

Слободен печат

Поранешното момче се огласи по исчезнувањето на убавата актерка, на несреќниот настан реагираше на свој начин

Слободен печат

Детали од снимањето на „Пиратите од Карибите“: Зошто Џек Спароу има златни заби и кој актер ја одбил главната улога мислејќи дека филмот ќе биде промашување

Слободен печат

Стајлингот на Меланија Трамп е за чиста десетка: Во овој фустан секоја жена изгледа феноменално! (ФОТО)

Слободен печат

Ќе блескаат како нови: Совршен трик за чистење на прозорите со пена за бричење! (ВИДЕО)

Слободен печат