Tag : докторка

Живот Магазин

Поранешна Мис на Англија има IQ 146: Ја тргна круната и повторно ќе работи како докторка! (ФОТО)

Слободен печат
Кој вели дека убавината и интелигенцијата не одат заедно? 24-годишната Баша Мукерје има IQ 140 , а во 2019 година стана Мис на Англија. Сепак,...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Позитивниот дух посилен од Ковид-19: Докторка од Куманово секој ден ја опишува борбата со вирусот

Да се види како поминува денот на некој што се бори со коронавирусот во Македонија, не е честа глетка. Но, има и бесценети исклучоци, како...
Забава Магазин

Италијанска докторка проговорила за личните драми на медицинскиот персонал: Повеќе од две недели не сум го гушнала синот, плачеме кришум…

Слободен печат
Италијанскиот весник „Ла Република“ објави интервју со 37-годишната Федерика Пецети, вработена во болницата во Кремона, северна Италија (Ломбардија). Фактот дека „јаде сама, спие сама и...
Вести Македонија

Докторката Кујтиме Мехмети која предавала во училиштето „Братство“ вели дека не била во контакт со заразената директорка

Слободен печат
Родители чии деца учат во основното училиште „Братство“ се во паника бидејќи докторка од Клиниката за кожни болести минатата недела држела предавање во училиштето. За...
Вести Македонија Слајдер

Заболената докторка не присуствувала на симпозиумот за дерматологија во Штип

Слободен печат
Организаторите на Меѓународниот симпозиум за дерматологија известиле дека докторката заболена со коронавирус не присуствувала на симпозиумот кој се одржал на 28 и 29 февруари во...
Вести Македонија Слајдер

Љупчо Николовски: Докторката не беше кај мене на свадба

Слободен печат
Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски на Фејсбук напиша дека ги демантира пишувањата на некои медиуми дека директорката на Клиниката за кожни болести, за која...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Докторката заболена од коронавирус не сакала да се пријави и покрај инсистирањето од колегите

Слободен печат
Директорката на клиниката за кожни болести, Нина Цаца Биљановска, која е четвртиот потврден случај на заболен од коронавирус во земјава, уште кога се вратила од...
Хроника

Судот ја повика докторката да ја образложи здравствената состојба на Тони Трајковски

МИА Агенција
Судот ја повика на следното рочиште за „ТНТ“ докторката која на обвинетиот Тони Трајковски му издала медицинска документација за јавно да ја образложи здравствената состојба...
Жена Магазин

Таа е ДОКТОРКА, од нејзините мускули мажите ДОБИВААТ ВРТОГЛАВИЦА, а сега им го СКРШИ И СРЦЕТО (ФОТО)

Слободен печат
Обожавателите ја нарекуваат Чун Ли, според ликот од култната борбена игра „Street Fighter”. Судејќи според фотографиите кои ги постави на Инстаграм, докторката Јуан Херонг е...
Вести Македонија

ЈА ВИКААТ МАКЕДОНСКА Д-Р ХАУС: Дала отказ во Скопје и заминала во Хрватска, пресудни биле ДВЕ ПРИЧИНИ

Слободен печат
Докторката е воодушевена од Истра и Пула, а открива и дека првата причина зошто се решила за ваков чекор е дека отсекогаш ја обожавала Хрватска....